Valmistamisaeg: 30 min
Küpsetamise aeg: 15 min
Kokku kuluv aeg: 45 min
Koostisained
- 1 pakk Härmavilja Tervist! köögiviljasegu
- 600 g lõhefileed
- 1 spl riivitud ingverit
- 150-200 g riivsaia paneerimiseks
- sool
- pipar
- till
- praadimiseks õli
Kastme koostisained
- 150 g Kreeka jogurtit
- 80 g majoneesi
- soola
- pipart
- värsket tilli ja murulauku
- 2 tl sidrunimahla
Valmistamisõpetus
- Tükelda pool lõhe kogusest 1 cm paksusteks tükkideks ja teine pool lase köögikombainis täiesti peeneks massiks.
- Lisa riivitud ingver, sool, pipar ja värskelt hakitud till.
- Sega hästi läbi, tee ühesuurused pallid ja keeruta riivsaias.
- Prae keskmisel kuumusel mõlemalt poolt kuldpruuniks.
- Puhasta pann ja rösti köögiviljad.
- Sega kreeka jogurt ja majonees.
- Lisa sidrunimahl, sool, pipar ja värsked maitsetaimed.
Kalakotletid köögiviljadega
Täna otsustasime Retseptisahtli köögis valmistada maitsvaid kalakotletid röstitud juurviljadega. Kalakotletid valmisid värskest kalafileest. Kalakotletid on toitev ja tervislik alternatiiv hakklihast valmistatud kotlettidele, kuna kala on rikas valkude, vitamiinide ja mineraalide poolest.
Kalakotlettide päritolu kohta on mitmeid erinevaid teooriaid. Ühe teooria kohaselt pärinevad kalakotletid Prantsusmaalt, kus neid tuntakse kui “quenelles”. Need hakklihataolised kalapallid valmistatakse tavaliselt haugi, tursa, forelli või kohafilee põhjal ning neid serveeritakse tavaliselt valge kastme või mereannikastmega.
Teise teooria kohaselt on kalakotletid pärit Skandinaavia köögist, kus neid tuntakse kui “fiskefrikadeller”. Kalakotlette valmistatakse tavaliselt külmutatud kalafilee, kartulipudru, munade ja sibulaga ning serveeritakse sageli marineeritud kurgi ja praetud sibulatega.
Kalakotlettide retseptid on aja jooksul muutunud ning neid on kohandatud vastavalt kohalikele maitse-eelistustele. Näiteks Aasias võib leida kalakotlette, mis on valmistatud teravate maitseainete nagu tšilli, ingveri ja küüslauguga, samal ajal kui Lääne-Euroopas võivad kalakotletid olla valmistatud kreemja kastme või võiga.
Kalakotlettide kõrvale valmistasime röstitud juurvilju, mille saime külmutatuna ja hakituna Härmavilja Tervist! köögiviljasegust. Härmavili Tervist! köögiviljasegu koostisse kuuluvad porgandid, kollased porgandid, brokoli ja rooma aedoad. Köögiviljasegu on lihtsalt ja kiirelt kasutatav erinevate roogade valmistamisel. Segu on saanud ka Fitlapi toitumisspetsialistide usaldusmärgise. Usaldusmärk tähistab Fitlapi spetsialistide poolt heaks kiidetud tervislikku toodet, mis sobitub kenasti ka Fitlap.ee toitumiskavasse.
Meie kalakotletid tulid imemaitsvad. Tegu pole Eestis eriti klassikalise toiduga, aga need võiks maitse poolest olla palju populaarsemad! Meie retsept on lihtne ja maitsv, sobides nii igapäevaseks söögiks kui ka pidulikuks õhtusöögiks. Kui soovite oma kalakotlettidele lisada veidi vürtsi, võite kasutada näiteks tšillit või ingverit.