Bostavan Black Doktor

Kirjutasime hea meelega Retseptisahtlis üle pika aja taaskord ühe veinisoovituse. Seekordne vein tuleb Moldovast. Bostavan Black Doktor Red Medium Sweet on keskmise täidlusega ja marjase iseloomuga poolmagus punavein. Värvuselt on Bostavan Black Doktor intensiivne rubiinpunane.

Pärit on Bostavan Black Doktor Valul lui Traian (tõlkes Traianuse müürid) piirkonnast. Tegemist on hinnatud marjade kasvualaga Lõuna-Moldovas. Tegemist on ajalooliselt olulise piirkonnaga, sest 1. sajandil valitsenud Rooma impeeriumi imperaator Traianuse järgi, kes püstitas müürid kaitseks barbarite rünnakute vastu. Traianuse valitsemise ajal oli Rooma impeerium oma territooriumilt suurim ja täies hiilguses.

Veini tootjaks on Vinaria Bostavan – Moldova üks suurimaid ja tuntumaid veinitootjaid, kellele kuulub 600ha veiniaedu Codru, Stefan Voda ja Valul Lui Traiani piirkondades. Tootjale kuulub ka Moldova kuulsaim ja vanim veinimõis, 1827. aastal rajatud Château Purcari.

Bostavan Black Doktor

Bostavan Black Doktor veini valmistamiseks on kasutatud kahte sorti viinamaru. Vein on 60% ulatuses tehtud Cabernet-Sauvignon viinamarjadest ja 40% Merlot viinamarjadest. Maitselt on Bostavan Black Doktor Red Medium Sweet poolmagus ning põhirolli mängivad maitse kujunemisel küpsed tumedad marjad: mustikad, põldmarjad ning mustsõstrad. Mõnusat vürtsist alatooni pakuvad marjatanniinid. Järelmaitse on keskmise pikkusega. Kääritatud on Black Doktor roostevabast terasest vaatides, malolaktiliselt fermenteeritud ja tammevaadi laagerdust veini valmistamisel kasutatud ei ole. Arengupotentsiaali on veinil veinikeldris säilitamisel 2-3 aastat, arvestades marjade korjeaastat.

Bostavan Black Doktor Red Medium Sweet sobib suurepäraselt veidi vürtsikamate toitude kõrvale. Ideaalselt sobivad näiteks pitsad, pastad, sealihast valmistatud pajaroad, guljašš ja strooganov. Serveerida võiks Black Doktorit kergelt jahutatuna, 14-16°C juures. Klaasidest võiks valida Bordeaux tüüpi veiniklaasi.

Bostavan Black Doktor

Bostavan Black Doktor Red Medium Sweeti soovitame algava suve perspektiivis sumedateks ja soojadeks suveõhtuteks, kui õhk on täis vürtsikas-magusaid lillearoome, taevas on loojuvast päiksest leekivpunane, mängib rahulik keelpillimuusika ning kostub vaikne vestluste sumin. Sellises situatsioonis annab Black Doktor oma keskmise täidlusega poolmagusa maitsega, milles mängivad perfektses koosluses küpsenud tumedad marjad ja vürtsikad marjatanniinid viimase lihvi suvetundele.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here