Detox jook

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

  • Riivitud ingver
  • Sidruni mahl
  • Mesi
  • Meliss
  • Soe vesi

Valmistamisõpetus

  1. Vala soe vesi kannu.
  2. Riivi ingver ja kalla vee sisse.
  3. Pigista kannu sidruni mahla.
  4. Lisa maitse järgi mett.
  5. Viimasena lisa melissi ja sega.

detox jook

Detox jook

Sügis on aeg, kus organism nõrgeneb ning kimbutama võib tulla külmetus. Kuna ka Retseptisahtli liikmete seas on olnud juba haigestumisi, siis otsustasime valmistada detox joogi, mis aitaks organismi puhastada ja keha turgutada.

detox jookAegajalt on ka hea oma keha toksilistest ainetest puhastada – regulaarne vee joomine on selleks kõige parem moodus! Pealegi mängib vesi meie organismi normaalse funktsioneerimise juures väga olulist rolli. Pisut igavale kraaniveele võib lisada loendumatul hulgal erinevaid koostisosi, mis boostivad maitset ning aitavad kehast kahjulikke mürkaineid efektiivsemalt välja viia.

Kuna Detox joogid on muutunud väga populaarseks, siis leidub internetis igasuguseid erinevaid retsepte, aga meie otsustasime, et seekordne retsept võiks olla ka lisaks detoxile külmetushaiguste peletaja, seega mängib meie retseptis olulist rolli ingver. Ingverit on Aasias ravimtaimena kasutatud juba tuhandeid aastaid ning teaduslikud uuringud on tõestanud, et ingveri tarbimine aitab külmetushaigustest kiiremini üle saada.

Kuna Margiti mõnusat detox ravimtoimega jooki soovisime me kõik proovida, siis valmistasime selle 1L klaasist Maku kannu, kust on ilus jook ka kannust nähtav. Kannul on kaas kummist ning kui kannust jooki valada, ei pea kaant eemaldama, sest kummist kaanel on spetsiaalne kellu, mis jooki valades tõuseb üles ja jook pääseb välja. Sellist karafini moodi kannu müüakse Koduekstras.

Hea nipp on seda jooki serveerida soojana ehk kasutada valmistamisel sooja vett, sest siis tulevad kõigi komponentide maitsed ja toimed kõige paremini esile. Seda detox jooki on talvisel perioodil hea juua nädalas vähemalt 1-2 korda, et halvad haigust tekitavad bakterid kehast eemale hoida.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here