Glögi

Valmistamisaeg: 2 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 30 min

Koostisained

 • 0,75 ml kerget punast veini
 • 1 L jõhvika mahla
 • 1 tl piparkoogimaitseainet
 • Rosinaid
 • Mandleid
 • 8 cl vürtsikat rummi
 • Apelsini

Valmistamisõpetus

 1. Vala 1 L jõhvika mahla potti ja lisa 0,75 ml kerget punast veini.
 2. Lisa 1 tl piparkoogimaitseainet, rosinaid ja mandleid ning sega.
 3. Lase keema ja keera kuumus maha ning lase seista.
 4. Lisa 8 cl vürtsikamat rummi ja lase veel veidi seista.
 5. Serveeri apelsiniviiludega.

Glögi

Glögi

Õdusad ja mõnusad koosviibimised mööduvad ikkagi tavaliselt koos lähedaste inimeste seltskonnas koos maitsva toidu ja hüva joogiga. Üks soe jook, mis alati esimeste langevate lumeräitsakatega meelde tuleb on glögi. See on kuum, mõnus ning kergelt vürtsikas jook ning teeb kohe südame alt soojaks. Kui veinidel on ilusad pokaalid ja karafinid, siis miks me glögi ikka veel kastruli või potiga serveerime?

Meie arust need ajad on nüüd igavesti möödas. Sest Koduekstras on müügile tulnud Maku kuumakindlad klaasid ja karafin, mis sobivad ideaalselt glögi serveerimiseks. Karafini võib loomulikult ka kisselli või mõnda muud kuuma jooki panna, kuid glögi jaoks sobib see meie arust perfektselt. Sellepärast tegime ka glögi retsepti, mida teiega ka siin lahkelt jagame.

Glögi

Kujutage nüüd korraks ette uutmoodi talvist sünnipäeva või jõuluõhtut. Glögi podiseb mõnusalt potis või kastrulis ning kui valmis saab, siis te ei pea enam kedagi kööki kuuma joogi järele kutsuma. Selle asemel valate glögi välja stiilsesse karafini, mille suu on täpselt disainitud selle jaoks, et seal oleks mugav välja valada. Valate glögi komplekti kuuluvatesse klaasidesse ning kogu peolaud näeb palju kaunim välja. Karafini võib mitu korda täitmas käia ning igaüks saab endale juurde valada, millal iganes soovib. Klaasid on väga laheda topeltklaasiga.

Koduekstras on saadaval Maku komplekt koos nelja väiksemas mõõdus klaasi ja suure karafiniga. Kes soovib juurde soetada endale suuremad klaasid, siis ka need on siit leitavad. Isegi väikesed lusikad ja serveerimisalus on sinna komplekti kenasti kaasa pandud.

Õnneks enam ei pea meist keegi aurava kastruliga mööda tuba ringi jooksma ning ettevaatlikult kuuma glögi või mõnda teist jooki serveerima. Kui teha juba glögi, siis võiks ka seda praktiliselt ja pidulikult serveerida.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here