Valge vein

Kui suvi, siis valge vein või väikese mulliga cava. Kuid samuti võib ka sügisel ühe hea Rieslingu lahti korkida. Miks ka mitte, sest värske ning puuviljane vein kulub eriti ära just sombusel ja vihmasel aastaajal. Meil oli samuti seekord rohkem valge veini tuju ning seetõttu nautisime Two Vines Rieslingut ning tuletasime möödunud suve meelde.

Antud valge vein tuli meile Columbia Valley’st Põhja-Ameerikast. Tootjaks on Columbia Crest Winery, mis asutati 1978. aastal. Veinikojal kasvavad viinamarjad kokku lausa 200 hektaril. Valge vein on valmistatud 100% Riesling viinamarjadest ning aastakäiguks on 2010, mis oli väga hea veiniaasta just Põhja-Ameerikas.

Valge vein

Two Vines Riesling on värske ja küpse puuviljase iseloomuga valge vein. Värvilt kahvatu rohekas-kollane. Aroom on mõnusalt puuviljane, milles tunda melonit, laimi, pirnikoort, valgeid lilli, jasmiini ning magusat tsitrushapet.

Maitse on jällegi kompleksselt puuviljane, milles tunda küpseid kollaseid ploome ning pirne. Lisaks on veel maitses tunda tagasihoidlikku mineraalsust, ingverit, millele lisandub pikk ja ühtlane tsitruseliselt puuviljane järelmaitse. Veini värske iseloom tuleneb sellest, et seda kääritatakse 18-kraadisel temperatuuril roostevabast terasest vaatides.

Valge vein

Milliste toitude kõrvale võiks antud veini serveerida? Kindlasti sobib see suurepäraselt kergemate linnuliha, kalaroogade ning pastaga. Kuid ei tohi ära unustada ka aasia toite. Näiteks väga hästi sobib Riesling veel röstitud kala, mereandide, sushi ning vürtsikamate aasia roogade kõrvale.

Otse loomulikult on Two Vines Riesling ka väga hea joogivein, mida niisama sõpradega nautida. Ärge siis unustage, et serveerida tuleks antud veini ikka jahutatult, 10-12 °C  juures ja Bordeaux’ tüüpi veiniklaasidest.

Valge vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here