Hea vein

Lisaks toiduvalmistamisele on meie jaoks erilisel kohal ka üks hea vein. Seekordne aukülaline on meil pärit Itaalia piirkonnast Sardiiniast. Tegu on DOC partiiga, mis näitab, et vein on valmistatud algupärastest viinamarjadest ja on pärit ühest 311-st kindlalt määratletud piirkonnast.

Hea vein

Vermentino di Sardegna tootjaks on Sella & Mosca. Nad ise räägivad enda kohta, et neil on 550 ha viinamarjaaedu. Nad on Sardiinia üks vanim ja tuntuim veinikoda, kelle hea vein valmib peamiselt just isklikest aedadest pärit marjadest. See on küll muljetavaldav!

Hea vein

Veinis on kasutatud 100% ainult puhast Vermentino viinamarjasorti! Tegemist on Itaalias levinud aromaatse marjasordiga, mis oma maitseomadustelt on mõnusalt kerge ja värske. Täpselt selline sort, mis ongi mõeldud just valgete veinide valmistamiseks. Vermentino on tuntud kui peamine kvaliteetne hele viinamarjasort Sardiinias, millest valmib hea vein.

Hea vein

Viinamarjade kerge ja aromaatne maitse kandub edasi ka valgesse veini. Selle kirgas värv äratab endas päikese. Roheka alatooniga säravkollane vein viib sind justkui rändama Sardiinia viinamarja põldude vahele.

Hea vein

Selle aroomis on tunda kargeid mineraalseid noote, mis meenutavad: valgeid lilli, värskeid tsitruseid ja rohelisi ürte, greipfruuti, rohelist õuna, pirnikoort ja sidrunheina. Aroomi lõppu lisanduks nagu valget pipart.

Hea vein

Vermentino di Sardegna Maitse on värske ja läbivalt mineraalse tsiruselise happega. Tunda on värskeid mahlakaid puuvilju, rohelist õuna, õunakoort. Pikka tsitruselist järelmaitset toonitab veidi ka mõrkjas ürdisus. Vein kääritatakse roostevabast terasvaatides ja ei laagerdu tammevaadis.

Soovitatavalt serveerida, jahutatult umbes 7-9 °C juures, bordeaux tüüpi veiniklaasist. Sobib võtta näiteks piknikule kaasa või kingituseks sõbrale. Samuti on tegu hea suveveiniga, mis sobib ideaalselt just kergete toitude juurde. Müüakse seda korraga 75cl suurustes pudelites ja sisaldab alkoholi 11,5% cl.

 

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here