juustud

Suur tähtpäev on tulemas – meie armas Eesti saab jälle aastakese vanemaks ning see tähendab taaskord üht põnevat tähistamist. Mida kõike sellel pidulaual pakkuda? Mida võiks paraadi vaadates snäkikandikult nautida ja millega õhtu lõpuks omal veel suu ka magusaks teha – need on üsna tavalised mured neile, kes laua katmise eest vastutavad. Minu hiljutine külaskäik Juustukuningate kauplusesse tõi vähemalt Retseptisahtli tiimile selles osas kergendust – suurepärased juustud, mõnusad krõpsud ja väärt maiused.

Sinimustvalge

juustud

Ei tohiks ju need värvid sellisel päeval toidulaualt puududa. Varasemalt olen jaganud need erinevate toitude vahel ära, kuid seekord saan nautida midagi eriti põnevat meie juustumeistritelt. Nimelt on neil valikus meie lipuvärvides juustud, mida 17.02-24.02 korraga ostes saab Eesti sünnipäeva puhul kehtiva soodustusega tervelt 15% soodsamalt. Võite arvata, kas mu juusturiiul on väga patriootlikes värvides või jah.

Minu juustulipukesed saavad alguse sinise pesto juustuga ja küll see on alles hea algus. Pesto juust on olnud läbi aegade minu üks lemmikumaid ja selles pettuma ei pea. Must juust sidruniga saab oma värvuse lagritsapulbrist ning see tekitas meil siin kõige vastakamaid arvamusi, sest lagritsaga on nii, et kas meeldib või ei meeldi. Samas, Maiken, kes pole kunagi lagritsasõber olnud, tema leidis just selle musta juustu näol omale ühe uue lemmiku.

juustud

Valget lipuvärvi esindab noor kitsepiimajuust, mis jättis vaid positiivseid muljeid. Timo arvates on ainuke õige juust lehmapiimast tehtud, aga ühtegi halba sõna ta selle kohta siin öelda ei suutnud. Järelikult on väärt kraam.

Juustud, vähemalt paljude brittide seas, leiavad omale tihtipeale seltsi kreekeritelt. Mina leidsin Juustukuningatelt Tex-mex maisikrõpse ja tuliseid riisikreekereid. Kõik kellele meeldib vürtsikas snäkk, need võiksid antud krõpse proovida. Suurepäraselt sobisid need nii juustudega kui ka eraldi süües.

juustud

Väärt kaste käib asja juurde

Selleks, et juustud ja erinevad krõpsud kurku päris kinni ei jääks ning, et veel põnevaid maitseelamusi saada, on Juustukuningatel pakkuda ka mitmeid huvitavaid kastmeid. Üheks meie lemmikuks sealt oli kindlasti sinepikaste tilli ja meega. Terava ja magusa suurepärane segu, mida võiks tasakaalustada noore kitsejuustuga.

juustud

Ananassimoos on samas suurepärane kaaslane nendele vürtsikatele krõpsudele ning just selle komplekti Teele meie köögist omale koju napsas.

juustud

Samuti sobib nende kõrvale ka palsamiäädika-kaneeli moos. Väga hea suhe magusa ja vürtsika vahel.

juustud

Samuti ostukorvi oma tee leidnud moos punasest sibulast oli meie arvates parim kaaslane juustudele. Ainsaks erandiks oli siinkohal Timo, aga tal on vist punase sibulaga mingit isiklikku sorti vimm.

juustud

Musi magusaks

Kõige vahvam toode, mille ma Juustukuningate valikust leidsin, oli siiski karbitäis šokolaadist musisid. Ilusas kinkekarbis piimašokolaadist tehtud huultepaarid, millest saavad suu magusaks peale sinu ka su kaheksa lähedast. Kvaliteetne šokolaad ja seda kõike Eesti lipuvärvides.

juustud

 

Niisiis, kui peaksite olema hädas sellega, mida vabariigi aastapäeval pakkuda, olge mureta – Juustukuningad aitavad teid kindlasti hädast välja.

juustud

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here