Käsitööõlu teatrilavalt

Õllel on tihti olnud komme olla osaliseks aruteludes meie jaoks olulistel teemadel. Hiljuti jõudis meieni õlu mis teeb seda arutelul alkoholist. „Piiri Peal” on humoorikas vabaõhuetendus mis räägib meie lõunapiiril toimuvast ning sellele kaaslaseks on Kochi õllemeistrid toonud turule käsitööõlu, justament, „Piiri Peal”.

Silmapaistev kest ja tugev sisu

Kochi õllede puhul on mulle alati meeldinud nende erilised kujundatud pudelid. Silt pudelil annab alati edasi midagi enamat kui lihtsalt toote nime ja infot selle toiteväärtuse kohta. Alati räägib see ka mingit lugu ja seekord on see just tolle vabaõhuetendusega kokku viidud. Vahva pilt pudelil mis kannab endas mitut head maitset.

Käsitööõlu teatrilavalt

Käsitööõlu teatrilavalt

Kohe pärast esimese pudeli avamist jõudsime tüdrukutega ühisele järeldusele, et lõhnab teine ikka väga hästi. Ka Kochi teine Belgian Ale tüüpi käsitööõlu ’blond’ oli viimasel proovimisel meie ühine lemmik suuresti ka tänu selle mõnusale lõhnale.

Maitse poolest on Piiri Peal pisut vihasem ja tugevam, kui oli Blond. Pehme, kuid järelmaitsetelt päris humalane mekk selle uue õlle juures oli Maikeni arvates liiga palju, vähemalt alguses. Teisel proovimisel oli tema meel pisut muutunud – „Kuule, päris hea on”.  Teele arvas kohe, et tema jaoks on sellel mõrusust pisut liiga palju ning meel jäigi samaks.

Käsitööõlu teatrilavalt

Selle esmane pehme ja isegi magus maitse, mille järel kerkib humal tugevalt esile oli meelejärgi nii mulle kui ka Timole. Mõru järelmaik justkui täiendas seda algset pehmust ja andis ühe sõõmuga lausa kaks meeldivat maitseelamust. Ideaalselt sobiks teda juua meie suvisel grillhooajal liha või miks mitte – vabaõhuetenduse kõrvale.

Maitse asi, mida võiks proovida

Nagu ma olen alati öelnud – käsitööõlu pole ainult karastusjook, siin on maitsetel ja lõhnadel palju suurem roll ning need elamused väärivad alati avastamist. Võib juhtuda, et kui Belgian Ale õlletüüp pole sinu jaoks, siis ka see õlle jääb lemmikute seast välja. Samas, maitsetel on komme aja jooksul muutuda. Võtke üks kena suvine õhtupoolik ja proovige see Kochi käsitööõlu julgelt järele!

Käsitööõlu teatrilavalt

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here