Smuuti vaarikate ja mangoga

Valmistamisaeg: 4 h 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 4 h 10 min

Koostisained

 • 105 g TERE Klassikalist kodujuustu
 • 34 g kreemjat kookospiima
 • 165 g TERE Keefiri
 • 82 g mangot
 • 7 g chia seemneid
 • 41 g vaarikaid
 • 4 g mett

Valmistamisõpetus

 1. Esimese kihi jaoks pane blenderisse vaarikad, kodujuust, pool keefirist ja pool mee kogusest.
 2. Pane esimene kiht purki ning aseta see teise kihi valmistamise ajaks sügavkülma.
 3. Teise kihi jaoks sega kokku kookospiim, chia seemned, ülejäänud keefir ja mesi.
 4. Lase vähemalt 4 tundi seemnetel paisuda.
 5. Vala teine kiht ettevaatlikult esimese kihi peale.
 6. Viimaseks ja kolmandaks kihiks püreestada ära mango ja pane see ülejäänud kihtide peale.

Smuuti vaarikate ja mangoga

Kihiline mango-vaarika smuuti

Mõtlesime, kuidas saaks süüa magusat nii, et see oleks tervislik. Tervislik toitumine ei tähenda, et pead ära ütlema kõigele- peaasi, et sööd tasakaalustatult. Nagu teate, siis teeme Fitlap.ee-ga koostööd ning sellepärast proovisime nende poolt tehtud smuuti retsepti, mis sobib suurepäraselt nendele, kes jälgivad oma kaalu. Proovisime meiegi sellise smuuti valmistamist.

Smuuti tegemiseks kasutasime TERE Klassikalist kodujuustu ja TERE Keefirit. Asetasime anumasse kodujuustu, keefirit, vaarikaid ja mett. Koostisosi saumikserdasime või kui teil leidub kodus blender, siis saate kasutada ka seda. Smuuti serveerisime muidugi Gastrolinki kaunisse kausjas klaasi ja panime külmkappi tarduma.

Järgmisena tegime valmis teise kihi, milleks kasutasime keefirit, kookospiima, mett ja chia seemneid. Chia seemned valisime just sellepärast, et nad annavad uskumatult palju energiat ning kaitsevad keha vedelikukao eest. Nüüd tuli oodata, kuni seemned paisuvad.

Kolmanda sammuna võtsime värsked mangod, kuid võite samuti kasutada konservi mangosid; ja ka need püreestasime mikseriga ära. Jäänud oli veel asetada kihid ettevaatlikult üksteise peale ning kaunistada.

Kaunistamiseks kasutasime värskeid vaarikaid, aga kui neid pole siis muidugi sobivad ka külmutatud vaarikad. Välimuse täiendamiseks raputasime peale chia seemneid. Neid saab veel süüa eraldi toiduna, lisada salatitele, putrudele ja suppidele (peale valmimist) ning teistele magustoitudele.

Smuuti tuli välja nii välimuselt kui ka maitselt isuäratav, mis tõttu võib seda külalistele magustoiduks pakkuda. Miks ka mitte süüa seda hommikusöögiks või niisama snäkiks. Soovitame Teilgi proovida, sest see võtab tegelikult nii vähe aega, kuid on ülimaitsev!

Vaata ka meie teisi smuuti retsepte!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here