vegan vahuvein

Igal üritusel on neid, kes on määratud keerama autorooli, ning neid, kes on lihtsalt tervisliku eluviisi kummardajad, kuna hoiduvad alkoholist. Maailma esimene alkoholivaba vegan vahuvein Luna de Murviedro on täpselt midagi eelmainitud kahele segmendile. Kõnealused veinid on roosa ja valge, et veinisõbrad leiaksid ikka oma.

vegan vahuvein

Alkoholivaba vegan vahuvein Luna de Murviedro on pärit Hispaania päikese alt. Valencia provintsis asuv Utiel-Requena on suurepäraste kasvutingimustega paik, kus on eriline tähelepanu pööratud mahepõllumajanduslikele viinamarjaistandustele. Rohkem kui 125-aastase kogemuse Bodegas Murviedro on Utiel-Requena üks tuntumaid veinitootjaid.

vegan vahuvein

Roosa Luna de Murviedro on 100% tempranillo – Hispaania pärismaine tume ja tiheda kestaga marjasort, mille nimetus (hispaania keeles temprano – ’varajane’) viitab seega sordi varajasele küpsemisele. Luna de Murviedro valge alkoholivaba vahuvein on jällegi 100% Macabeo (Viura), mis on Cava valmistamisel peamine hele viinamarjasort.

vegan vahuvein

Milliseid omadusi edastab maailma esimene alkoholivaba vegan vahuvein, või siis, olgem täpsed – veinid? Kerge ja värske poolmagus roosa vahuvein on tiheda ja kiire mullijoaga, värvuselt lõheroosa ning kui tõmmata üks sõõm ninna, siis on aroom elavalt marjane – tunda on värskeid vaarikaid, metsmaasikaid, punaseid sõstraid ja küpseid punaseid luuvilju.

vegan vahuvein

Ka valge vahuvein on kiire mullijoaga, kerge ja värske, ent temas on jällegi tunda puuviljast iseloomu, mille aroomist õhkuvad küpsed troopilised puuviljad, ananass ja tsitrused. Roosa Luna de Murviedro maitse on marjaselt mahlane, poolmagus ja ümar, kus segunevad magusad vaarikad, maasikad, üleküpsenud kirsid ning küpsed veriapelsinid. Valge Luna de Murviedro maitsest on tunda küpseid valgeid sõstraid, heledaid luuvilju, aprikoose ja virsikuid.

vegan vahuvein

Kääritamisprotsess toimub roostevabast terasest vaatides, kust alkohol on eemaldatud pöördosmoosi meetodil, mis on kõige sobivam, kuna säilitab veini struktuuri ja aromaatsuse. Hiljem veinid karboniseeritakse.

vegan vahuvein

Suves on ikka omal kohal väikesed aiapeod, koosviibimised, aga ka grill, kus pakutakse kergeid suupisteid ja värskeid salateid. Nende juurde sobib Luna de Murviedro nagu valatult. Kuna koosviibimistelt ei puudu tihti ka kokteilid ja bool, sobib alkoholivaba vegan vahuvein ka nende pikenduseks oivaliselt. Loomulikult ei pea kõnealuseid jooke ainult suvel nautima – seda võib teha terve aasta vältel. Täiusliku elamuse saamiseks soovitatakse jooki tarbida jahutatult 6–8 kraadi juures Bordeaux-tüüpi väiksemast veiniklaasist.

vegan vahuvein

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here