Mulliga jääkohv

Valmistamisaeg: 2 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 2 min

Koostisained

  • 1 tass esspresso kohvi
  • 50 ml lehmapiima või taimset piima
  • 100 ml mullivett
  • Jääd

Valmistamisõpetus

  1. Aseta klaasi jää.
  2. Vala peale mullivesi, piim ja kohv.
  3. Naudi kohe.

Mulliga jääkohv

Mulliga jääkohv

Ma ei saa olla ilma kohvita. Ja ma tean, see kõlab klišeena ja mõnes mõttes annab märku kergest sõltuvusest, aga no mis sa teed – see maitseb hästi, annab kehale äratava särtsu ning mõõdukalt tarbides mõjub ka tervisele täitsa hästi. Tavalisest kohvitajast erinen mina ehk selles ulatuses, et enne kui kell 11 pole saanud, mina kohvi ei tarbi. Samas on kell siis juba nii palju, et mul pole aega ühtegi kuuma rüübet nautida. Vajan karastavat ja ergutavat jooki, mida saan keelt kõrvetamata tarbida ja selleks on – mulliga jääkohv. Tänase põneva ja imelihtsa retsepti tegemiseks vajaliku sain kauplusest Apelsin.

Jahedalt parim..

.. ei tähenda ainult seda, et jääkohv maitseb kõige paremini jahedana. Väga suurt rolli värske maitse säilitamisel mängib ka see, kui kõik koostisosad on jahedas. See tähendab seda, et piim, mullivesi ja võimalusel ka kohv on külmkapis jõudnud maha jahtuda ning alles siis need kokku segada. Piima ja mullivee puhul on asi lihtne – olen oma kööki varunud palju erinevaid klaaspudeleid kus hoida nii piima, mahla kui ka mullivett. Need on väga ilusad ning läbi selge klaasi on ka joogi olukord paremini näha. Selleks et kohvi jahutada, teen ta hommikul valmis ning panen selle hoiupurgis külmikusse jahtuma.

Nüüd kui päriselt tegemiseks läheb, on asjad värsked ning jahutatud! Jääkohv on imelihtne – ka mulliga tehes. Panin klaasi põhja peotäie jääd, lisasin sinna värsket piima ja mullivett. Viimasena lisasin joogiklaasi maha jahtunud espresso. Ja ongi kõik – jääkohv mulliga on valmis sind karastama. Kindlasti ärge hoidke seda maitsvat jooki vaid endale – järgmine kord üllatage ka külalisi selle põneva alternatiiviga harilikule kohvile.

Mulliga jääkohv

Naudi kohviga eksperimenteerimist

Kohviga võib katsetada – see sobib toitude sisse, sellest võib teha põnevaid magustoite ning loomulikult on sellest võimalik valmis segada mitmeid erinevaid jooke. Julgege katsetada, on minu soovitus.  Kõik need ilusad klaasnõud -ja pudelikesed ja palju muud kodus vajalikku on saadaval kauplusest Apelsin, leidke ka teie sealt endale midagi!

Mulliga jääkohv

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here