Tervisenapsude test

Erinevate viinade ja napsude valik meie poodides on rikkalik. Küll, aga polnud me enne mõelnud, mis joogid on tervisenapsud. Öeldakse ju küll, et võta pits viina, siis tervis tuleb, kuid tervisenapsud tunduvad küll hoopis teistsugune maailm. Õnneks Kochi meistrid teavad seda maailma, sest kõik napsud tulevad meile Eestist. Eesti meistrid ja eestimaine tooraine. Vägev.

Nii me Retseptisahtli meeskonnaga uurisimegi, et mis teeb ühest napsust just tervisenapsu. Testis osalesid kolm jooki: Koch Organic Garlic Viin, Metsamoori Eliksiir ja Alfalfa.

Koch Organic Garlic Viin hoiab vampiirid eemal

Tervisenapsude test

Tegu on käsitöö peenviinaga. Eriliseks teeb selle viina valmistamise protsess. Võetakse orgaaniliselt kasvatatud küüslauguküüned ning pannakse need tõmmisesse, kus need on 2 nädalat. Tootmise lõppfaasis eemaldatakse käsitsi küüslauk ja filtreeritakse viin hõbefiltriga. Viimase lihvi saab naps poleerfiltris, mis annab viinale kirka ja selge sära.

Tervisenapsude testKui viin välja valada, siis esimese asjana on tunda mõnusat küüslaugu lõhna. Värvus on selge ning kristalne. Juues on viin üllatavalt mahe ning mitte üldse kange. Maitses on tunda ikka õiget küüslauku, puudub igasugune tehislik järelmaitse. Küüslauk ja viin on eestlastel alati rahvameditsiinis aukohal olnud. Antud tervisenaps seob mõlemad üheks uhkeks tervikuks.

Tervisenapsude testKellele on siis mõeldud selline jook? Koch Organic Garlic Viin sobiks profülaktika mõttes hästi nendele, kes tunnevad, et hakkavad haigeks jääma või külm on naha vahele pugenud. Kindlasti on selline viin üks mõnus naps ahjuprae või mõne muu liharoa kõrvale, näiteks meie meelest sobiks see väga hästi küpsetatud seakoodiga.

Eestis on ikka libahundid ja vanapaganad mööda metsi ringi jooksnud, kuid vampiire meie maal pole nähtud. Võimalik, et just tänu eestlaste kangele viina ja küüslaugu armastusele hoiavad nad meie maalt eemale.

Alfalfa Vodka ehk põnev lutsern

Tervisenapsude test

Kui Alfalfa pudelit käes hoida, siis on tunda, et tegu on millegi erilisega. Meenub kohe sügav sinine meri või tumesinised äikesepilved. Tahaks kõndida paljajalu mööda küntud mulda ja kõigile hõisata, et ka eestlastel on nüüd päris oma uhke pidupäeva jook, mida teistel rahvustel pole. Juba pudel ise näeb kaugelt väga stiilne ja luksuslik välja. Kui uurida, siis Alfalfa tähendab lutserni ning see on ka antud joogi põhiliseks koostisosaks. Lisaks on veel lisatud mesilasema piima, mett ja taruvaiku.

Tervisenapsude testLutsern on selline taim, mis oma kõrge vitamiinide sisaldusega aitab alkoholi kahjulikku mõju minimaliseerida. See viib organismist kahjulikud ained välja ning aitab ka reguleerida kolesterooli taset meie kehas. Lisaks sisaldab rohkelt D-vitamiini, mis meie kliimavöötmes on eriti vajalik.

Meie, kes seda proovisime, tooksime kohe välja, et maitse on midagi sellist, mida ei oskagi millegagi võrrelda! Tekstuurilt on väga sametine, pigem meenutas meile brändit või konjakit kui viina. Värv on väga tume, kuid paistis välja valades ikkagi läbi. Kindlasti soovitame seda jooki proovida kõigil, kes tahavad kogeda midagi täiesti uut ja ainulaadset. Lisaks tõi üks meie testijatest välja, et pudel on nii ilusa kujuga, et sellest võib pärast lambi teha 🙂

 

Metsamoori Eliksiir on võlujook, mis on nõia väge täis

Tervisenapsude test

Tervisenapsude testKui otsida, mida eliksiir tähendab, siis leidsime, et see on alkeemikute otsitud imevedelik. Nimigi ütleb, et tegu on mingisuguse nõiajoogiga, mis võtab kõik haigused ära ning annab edasi Eesti metsade ürgset jõudu.

Antud võlujook on valmistatud koostöös Metsamooriga, kes asub Kagu-Eestis Karula metsade vahel Veetka järve ja mäe veerel. Uurides selgub, et selles metsajoogis on peidus hoolikalt valitud looduse vägevaimad annid. Taimed, mis puudutavad allilma ja ülailma ning vahendavad meie esivanemate väge ja oskust leida metsast abi oma kehale ja hingele. Kasutatud on kuuske, mändi, kaske ja teisi metsataimi.

Tervisenapsude testVärvus on kergelt rohekas ja pronksine, kuldse tooniga. Aroomis on tunda okaspuid, kõige rohkem kuuske. Maitselt on see kergelt hapukas, üksteise järel joonistuvad välja kõik metsataimed, mis sinna lisatud. Domineerivad kuusk ja mänd.

Metsamoori eliksiiri puhul tooksime välja selle erilisuse. Kindlasti on see hea kinkimiseks. Pakend on väga pilkupüüdev ja huvitav. Tugevast papist pakend meenutab kasepakku, kuhu uhke pudel on sisse raiutud. Selline jook võiks kõigil kodus olla, kui on soovi midagi tõesti eestlaslikku pakkuda. Väga hästi sobib seda näiteks oma välismaalastest sõpradele kinkida.

 

Mis siis on tervisenapsud?

Tervisenapsud on joogid, millel on kindlasti veel mingi lisaväärtus. Talve tulekuga on iga organismi tugevdav või raviv imerohi asendamatuks kaaslaseks aga kord nädalas väike pits sellist jooki võib ka täitsa asjalik olla. Eriti hästi sobivad kõik sellised napsud lähedastele inimestele kinkimiseks.

Sellise kujunduse ja sisuga joogid ei jätnud meist kedagi külmaks. Eriti lahe on, et igal pudelil on oma lugu rääkida juba enne avamist. Pole just palju jooke, mis hakkavad oma elu elama enne, kui jõuad pudeli avada. Sellisteks maitseelamusteks polnud ka keegi meist valmistunud. Paljud maitsed, mida me kogesime ei ole ühegi teise joogiga isegi võrreldavad. Kokkuvõttes väga ainulaadne ning põnev kogemus.

Tervisenapsude test

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here