Õunakook

Valmistamisaeg: 30 min

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 50 min

Koostisained

 • Valmis muretaigen
 • 2 keskmist õuna
 • Aprikoosimoos
 • 2 tl apelsinimahla

Valmistamisõpetus

 1. Rulli muretaigen ja aseta koogivormi.
 2. Tee näpud märjaks ja vajuta muretaigen koogivormi külge.
 3. Tee kahvliga taignasse väiksed augud ja tõsta 15 minutiks külmkappi, et taigen muredam tuleks.
 4. Viiluta õunad koos koorega õhukesteks viiludeks.
 5. Aseta õunad koogile ringina nii, et alustad asetamist koogi väljastpoolt sissepoole.
 6. Tõsta kook ahju 20 minutiks 180 kraadi juures.
 7. Lase koogil jahtuda ja pintselda kook pealt aprikoosimoosi ja 2 tl apelsinimahla seguga.
 8. Serveeri kook koos vaniljejäätisega.

Õunakook

Õunakook aprikoosimoosiga

Sügist saab nimetada ka õunteajaks, sest just siis valmivad koduaias maitsvad õunad, mida saab kasutada erinevate küpsetiste koostisosana. Kui tekib isu millegi magusa vastu, siis on lihtne ja mugav valmistada üks õunakook, mida hiljem süüa sooja tee kõrvale.

Koogi taigna peale ei pea palju pead murdma, sest valida saab ise, milline taigen teie arust kõige paremini sobib, et õunakook tuleks maitsev ning nagu alati leidub internetis palju variante. Valida võib alati oma maitse ja tunde järgi ning Margit kasutas selleks seekord muretaignat. Mõtlesime seekord teha natukene põnevam õunakook ning selleks asetasime õunad koogile ringina. Nii näeb kook huvitavam ja ahvatlevam välja ja söögi välimusega loomulikult kasvab ka isu. Selleks tuleb õunad ära viilutada ja näiteks võib kasutada nippi sättida või asetada õunad väljast poolt sisse poole. Selle tegevuse käigus tekib õuntest roos. Panime koogi ahju ning jätsime selle sinna suhteliselt väheseks ajaks, umbes 20 minutiks. Pärast ahjust välja võtmist pintseldasime koogile peale aprikoosimoosi, mida tuleb lahjendada 2 tl apelsinimahlaga. Tulemusena on kook läikivam ja lisaks on koogil huvitav aprikoosi magus maitse juures. Koogi kõrvale sobib kindlasti serveerida külma vaniljejäätist.

Õunakoogi valmistamiseks kasutasime Apelsini poe koogivormi. Poodi minnes me juba teadsime, et seal on suur valik tooteid kookide küpsetamiseks ning, et me leiame sealt endale midagi põnevat. Seekord soetasime endale koogivormi, mida on ka pildilt näha. Koogivorm on väga hea kookide valmistamiseks, sest sellel käib põhi lihtsasti lahti ning kooki on vormist lihtne kätte saada. Tuleb lihtsalt käega vormi alt lükata ja kook tuleb vormist välja.

Õunakook

Kui tekib kurb tunne, et suvi on möödas ja sügis on kätte jõudnud, siis positiivne on selle juures see, et korv täitub sel ajal õuntega ja köök õunakookidega!

Vaata ka meie teist õunakoogi retsepti!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here