rabarberisiirup

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 30 min

Koostisained

  • 1 kg puhastatud  ja tükeldatud rabarberit
  • 100 g arooniaid v mustsõstraid (värviks)
  • 100 g suhkrut. Soovi korral võib suhkrukogust suurendada
  • 1 tl vaniljet
  • 1 kaneelikoor
  • 2 liitrit vett

Valmistamisõpetus

  1. Aseta potti vesi ja seejärel kõik komponendid ja lase keema.
  2. Keeda 5–10 min ning lase jahtuda.
  3. Vala siirup läbi sõela eelnevalt puhastatud ja kuumutatud pudelitesse.
  4. Säilita jahedas.

rabarberisiirup

Rabarberisiirup

Oleme Retseptisahtliga siin täitsa rabarberilainel ja mõtlesime, et seda väärt kraami võiks ka sahvririiulile oma aega ootama panna. Sest oleme ju teinud kooke ja pirukaid ja igasuguseid muid maiuseid, aga midagi võiks ju talveks ka jätta – miks mitte ei võiks see olla rabarberisiirup. Selleks, et asi meil korralikult ka säiliks, tuli oma nõudega appi kauplus Koduekstra.

rabarberisiirup

Rabarberil on inimese kasutuses päris pikk ja põnev ajalugu. Nimelt on seda ravimtaime kasutatud juba tuhandeid aastaid. Algselt Hiinas kasvatatud taim levis edasi islamimaadesse, Kreekasse ja sealt edasi juba kogu läänemaailma. Tasub ka mainimist, et algselt kasutati rabarberist vaid juurt, selle varre söögikõlbulikkus ei olnud just kuigi laialt levinud teadmine. Niisiis polnud neil kahjuks ka seda rõõmu, et teada, mismoodi maitseb rabarberikook või rabarberisiirup.

Nagu mainitud, kasvatati seda pikalt ravimtaimena ja seda üldsegi mitte asjata. Nimelt on selles väga palju K-vitamiini, mis aitab kaasa luude tervisele ning parandab vere kvaliteeti – aitab haavade paranemisele ning võib vähendada trombide teket. Lisaks on selles palju antioksüdante, mis aitavad vähendada vähiriski.

rabarberisiirup

Rabarberisiirup pole just kõige aeganõudvam hoidis, mida valmistada – viska komponendid ühte potti, keeda läbi ning vala peale jahtumist need oma pudelitesse. Kuigi siirupeid võib hoidistada ka purkides, siis soovitan kindlasti kasutada ilusaid klaasist pudeleid, kuna nendest on mugavam siirupit välja valada ning samuti võid neid ka edasi kinkida. Näiteks selline klamberkorgiga pudel sobiks ideaalselt üheks kingituseks külmemal ajal, kui suvemaitsed juba kaduma hakkavad.

Suures plaanis tegelikult vahet pole, kus sa seda hoidistad. Rabarberisiirup maitseb sama hea nii purgist kui ka pudelist. Hoidistamisel on kindlasti abiks kauplus Koduekstra. Pudelid, purgid, kaaned – kõik on seal olemas. Nüüd rabarberiraksu (väike nali, aga see-eest raksatama võib neid küll minna) ja siis siirupit keetma!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here