kerge vein

Tööpäev saab läbi. Pimedatel tänavatel peksab vihm näkku ja niisked puulehed on põskedel, jahe tuul vihiseb mööda ja läbi ning kingad on porised. Koju jõudes on ainukene mõte – tahaks midagi kosutavat. Midagi, mis rasket sügisõhtut kuidagi mõnusamaks muudaks. Aga mis see küll olla võiks? Appi tõttab Nautimuse märgiga kerge valge vein, mis pärit Saksamaalt.

Kõnealune vein Estate Riesling Dry on toodetud Rheingaus, mis on paljude ekspertide alusel üks väiksemaid, kuid parimaid veinipiirkondi tervel Saksamaal. Weingut Baron Knyphausen on pudelisse pannud viinamarjadest 100% Rieslingu, mis on parim hele viinamarjasort nii Saksamaal, kui ka Rheingau aladel. Veini teeb seda nauditavamaks tõsiasi, et Rheingau on üks maailma parimatest Riesling’u piirkondadest. Kui olukord maailmas stabiliseerub, siis veinisõpradel tasub kindlasti oma silmaga see regioon üle vaadata.

kerge vein

Milline on aroomi ja maitse poolest Estate Riesling Dry? Kui armastad kuiva, aga samas ka väga aromaatset veini, siis see on midagi Sulle. Pimedal sügisõhtul silmi kinni pannes ning küünlavalgel veini juues, viivad lilleline aroom, troopilised puuviljad ja küpsete viljade värskus Sind tagasi suvesse. Tõstnud klaasi huultele ja jumalate jooki proovinud, tunned enda keelel kerget puuviljast magusust. Selline kombinatsioon võib kaamose minema pühkida ja viia täitsa suvesse, või mis? Maitses mängib oma osa ka see, et vein ei ole laagerdunud tammevaatides.

kerge vein

Sügisõhtute rusuv olek vajab paremaks meeleoluks särtsu, mida aga pakuvad suurepäraselt vürtsikad road ja idamaine köök tervikuna. Kindlasti tasub kõrvale võtta ka Estate Riesling Dry, sest vürtsikus ja valge vein oma kergusega annavad suurepärase maitseelamuse. Kui menüüs peaksid olema mereannid, kalaroad ja salatid, siis on Weingut Baron Knyphausen Estate Riesling Dry see, mis annab õige meki.

kerge vein

Peaks kodus leiduma Bodeaux-tüüpi veiniklaas, vala valge vein sinna sisse. Meeldivaim kogemus on 5-7 kraadi juures jahutatuna. Sest olgem ausad – kui juba õhtuid nautida, siis teha seda korralikult. Las Rheingau piirkonnas toodetud  valge vein tuleb nüüd Sinu koju.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Sinu tervist!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here