rummivõi

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 15 min

Koostisained

  • 120 g tumedat suhkrut (sobib ka muscavado)
  • 1 tl piparkoogimaitseainet
  • 1 tl kaneeli
  • 120 g võid
  • 40-50 ml spiced või tumedat rummi
  • või paar tilka rummiessenssi
  • näpuotsaga soola

Valmistamisõpetus

  1. Sega toasoe või suhkru ja maitseainetega ning sega sisse rumm.
  2. Täida purk seguga, kaaneta ja pane külmkappi.
  3. Kuuma joogi valmistamiseks kasuta õunamahla või õunasiidrit.

rummivõi

Kalkun värske salatiga

Me oleme oma lähedastega juba pikalt läinud jõulude ajal seda teed, et esemelised kingitused lähevad kõige väiksematele ning suuremad kingivad üksteisele elamusi. Sinna alla lähevad muu hulgas ühisüritused, seiklused looduses ja toidunaudingud. Varasemalt oleme talviste pühade ajal teinud ühise jõulupeo, mille sel korral ära jätsime, kus laud kaetakse ühiselt. Mõtlesin minna sarnast teed ka sel aastal (seekord distantsilt) ja teha neile söödav kingitus – vürtsikas rummivõi. Kingituse valmistamisel ja pakkimisel oli abiks kauplus Apelsin.

rummivõi

Rummivõi tegemiseks ei lähe tarvis muud, kui vajalikud koostisosad omavahel kokku segada. Panin segu kaussi ning andsin kätele valu. Segamiseks võite kasutada nii saumiksrit kui ka harilikku visplit. Segu valmides pista oma söödav kingitus lihtsalt hoiupurki! Mina olen kasutasin selliseid klambriga klaaspurke, aga kingituseks sobivad väga vahvalt ka sellised sildiga hoiupurgid, kuhu võid kohe peale kirjutada mida põnevat purgis peitub.

rummivõi

Mina tegin oma rummivõi selle eesmärgiga, et suuremad saaksid seda oma joogi sisse segada – lusikatäis head kraami tassitäie õunamahla, või -siidri kohta ning mõnus jook ongi valmis, aga tegelikult sobib rummivõi suurepäraselt ka näiteks pannkookide peale, söödav kingitus siiski.

rummivõi

Ja no näete – pisut kokkamist ja saate valmis ühe põneva kingitusega, mis teeb seest mõnusalt soojaks nii teie lähedaste kui ka teil. Ühe hooga võib seda teha ka päris suure koguse ning söödav kingitus võib olla paljude teie lähedaste jõululaual. Kõik see rummivõi, mis alles jääb, hoidke riiulil ning saate terve talve jooksul nautida. Vahva kingitus, mõnus maitseelamus ja seda vaid väikese kokkamise tagajärjeks. Leidke nüüd kauplusest Apelsin kõik vajalik ning siis kokkama!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here