soojad ahjuvõileivad

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 20 min

 

Koostisained

 • 1 ciabatta
 • DAVA spreiõli
 • 1 karp maitsestatud toorjuustu
 • 8–10 kirsstomatit
 • mõned viilud värsket kurki
 • värskeid basiilikulehti ja varsi kaunistuseks
 • soola, pipart

Valmistamisõpetus

 1. Eelkuumuta ahi 200 °C.
 2. Viiluta ciabatta, aseta küpsetusplaadile ning pihusta üle spreiõliga.
 3. Küpseta 8–10 min või kuni saiaviilud on kuldpruunid.
 4. Määri peale toorjuust.
 5. Poolita pestud kirsstomatid ja kurgiviilud, säti need koos basiilikulehtede ja -vartega soovitud mustrisse ning serveeri võikud soojalt.

soojad ahjuvõileivad

Soojad ahjuvõileivad

Võileivad on mõnusalt kiirelt valmiv kõhutäide, eriti maitsvad on need soojalt. Läheneb kevad ja peagi on loodus värvilisi õisi täis, sellest inspireeritult mõtles peakokk Margit välja lihtsa, aga lõbusa viisi, kuidas kevadet juba praegu toidulauale tuua. Kevadlilled ja tulbid on saanud üheks lihavõtetele omaseks sümboliks ja nii need ka meie lihavõttelauale jõuavad.

soojad ahjuvõileivad

Samal ajal kui saiaviilud ahjus krõbedaks saavad, saad ette valmistada ja sobivasse suurusesse lõigata kaunistused. Meie läksime kindlat teed ning kasutasime lillekujutiste loomiseks kirsstomateid, värsket kurki ja basiilikut. Selliste võikude valmistamine on lõbus tegevus kogu perele ning tore on kaunistamisesse kaasata ka pere väiksemaid lapsi ja noori. Kui ciabatta on ahjus kuldpruuniks muutunud, tasub toorjuust (või muu meelepärane määre) ja kaunistused kiirelt viilule sättida, et soojad ahjuvõileivad ka serveerides soojad oleksid.

soojad ahjuvõileivad

Enne ciabatta ahju panemist piserdasime viilud üle DAVA spreiõliga. Soojad ahjuvõileivad on parimad siis, kui need on mõnusalt krõmpsud ja spreõli on selle puhul heaks abiks. Pudeliotsik pihustab õli ühtlaselt ja mõistlikus koguses, nii saab ahjus kogu saiaviil ühtlaselt krõbedaks ning õli on viilul täpselt õiges koguses selliselt, et ei hakka segama võileivakatete maitset, vaid täiustab seda. Meie köögiriiulil leiab DAVA spreiõli kindlalt püsiva koha! Spreiõli on imelihtne kasutada ning sellel on palju erinevaid kasutusviise. DAVA spreiõli leiab hästi varustatud poodidest üle Eesti.

soojad ahjuvõileivad

Selline on lihtne retsept, millega valmivad soojad ahjuvõileivad, mis toovad söögilauale toredalt värvi juurde. Olgu tegemist snäkilaua osa või hommikusöögiga, krõmpsuv ciabatta tervislike lisanditega maitseb alati hästi.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here