kokteilid

Esimesed soojad ilmad on end ilmutanud ja kinnitanud, et suvi on kohe omi asju selleks aastaks lahti pakkimas. Aga ega siis suvele niisama vastu saa minna – heade ja südamest kauaoodatud külaliste auks tuleb ikka midagi mõnusat pakkuda ja selleks sobivad ideaalselt suvised värskendavad kokteilid!

Kuna minu jaoks seostub suvi ja soojad ilmad alati mõne värskendava joogiga, mis tihtipeale ei ole ainult piparmündivesi sõstarde ja vaarikatega, siis keeran teile sõnadega kokku mõne hea joogi retsepti, mida suvistel (aga miks mitte ka muul ajal!) olengutel nautida. Ette ruttavalt võin öelda, et jooke on nii särtsakamaid kui ka rahulikumaid.

Leeder ja kurk

kokteilid

Viskame korraks pilgu peale ka natuke vähem särtsakamatele jookidele ehk mocktailidele (alkoholivaba kokteil), milles põhiosa moodustab kihisev Fentimans. Et üks eriti värskendav mocktail valmistada, tuleb kõigepealt leida klaas ning see jääd täis panna. Kui tahad eriti jahutavat joogikogemust, siis võid jääd veidi aega klaasis hoida, selle ära valada ning uue jää sisse panna – nii viid klaasi sisetemperatuuri võimalikult madalale. Samal ajal soovitan näiteks viilutada valmis kurgiribad. Kui jää on klaasi pandud, keera lahti Fentimans Gently Sparkling Elderflower ning vala see jääkuubikute vahele.

kokteilid

Lisa joogile kaks kuni kolm kurgiviilu ning sega õrnalt läbi, et kurgiviilude maitsenüanss oluliselt välja tuleks. Liiga tugevasti segades kaotab kurk oma maitseomadused. Lõpetuseks toome veel sekka klassikalise, kuid imelise komponendi, mida tihti kokteilides kasutatakse – piparmündileht. Lihtsasti valmiv, kuid suviselt suurepärane alkovaba kokteil on valmis serveerimiseks.

Koostisained

 • 13 cl Fentimans Gently Sparkling Elderflowerit
 • 2-3 kurgiriba
 • Mündileheti
 • Jääd

Valmistamisõpetus

 1. Täida klaas jääga.
 2. Lisa Fentimans Gently Sparkling Elferflower ja kurgiribad, sega õrnalt.
 3. Kaunista mündilehtedega.

Mustikas ja toonik

kokteilid

Mulle meeldivad, kui joogis on marjad sees, eriti veel mustikad. Aga nagu öeldakse – häid komponente mahub ikka ühte mocktaili. Kui oled alustuseks mustikad klaasi pannud, vala hapukuse saamiseks laimimahl ja magususe jaoks suhkrusiirup. Maitsete välja toomiseks mudi komponente nuiaga. Kui see tehtud, lisa jää ning Fentimans Premium Indian Tonic Water. Kui oled saadud kokteili õrnalt seganud, too mängu jälle kaunistuseks mündilehed.

kokteilid

Koostisained

 • 16 cl Fentimans Premium Indian Tonic Waterit
 • 5 Mustikat
 • 2 cl Laimimahla
 • 2 cl Suhkrusiirupit
 • Mündileheti
 • Jääd

Valmistamisõpetus

 1. Lisa klaasi mustikad, laimimahl ja suhkrusiirup, mudi neid nuiaga.
 2. Lisa jää ning Fentimans Premium Indian Tonic Water, sega õrnalt.
 3. Kaunista mündilehtedega.

Särtsakas Vana Tallinn Spritz

kokteilid

Ärge muretsege – tegemist ei ole vanakooli vikatiga, kus Vana Tallinna likööri segati šampusega. Unikaalne Vana Tallinn Spritz on hoopis mullidest pakatav särtsakas lahja alkohoolne jook (vol 5,5), kus kohtuvad legendaarse Vana Tallinna maitsenüansid ja naturaalne sidrunimahl.

Miks ma just selle joogi valisin? Kuna elus peab olema maitset, siis sobib selleks Vana Tallinn Spritzi maitsekooslus suurepäraselt! Olgu selleks väike koosviibimine või lihtsalt suveõhtune lõõgastumine, tsitruseline jook sobib minu arvates igale poole, kasvõi toidu kõrvale. Teiseks olen alati olnud arvamusel, et elus peab olema värve. No ja (maitse)värve see särtsakas jook juba pakub. Näiteks juba selle pudeli etikett on niivõrd mänguline, rõõmus ja muretu, et sellest on raske mööda vaadata. Kuigi Vana Tallinn ja šampus oli vanema generatsiooni ampluaa, siis Vana Tallinn Spritz on kindlasti noorema sihtrühma värskendus. Kui järgmine kord poodi lähed, siis vaata, kas jääb silma.

kokteilid

Nagu ma ütlesin, siis mulle meeldib, kui elus on värve, ning eelmainitud Vana Tallinn Spritz ja Fentimansi mocktailid ehk alkovabad kokteilid pakuvad värve nii silmale kui ka keelele. Lihtsad ja imemaitsvad kokteilid ei nõua palju – lihtsalt õigeid komponente, soovi end mõnusalt tunda ja soojasid ilmasid, mille saatel end värskendada. Usun, et isu on äratatud!

kokteilid

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here