valge vein

Austria on paljude jaoks tuntud kui kuulsa helilooja Wolfgang Amadeus Mozarti ning joodeldamise sünnimaa, lisaks tegutsevad seal Viini Filharmoonikud ning särab tuledes Viini linn. Tegelikult on Austria kuulus ka oma veinide poolest. Ühest pehmest ja puuviljasest valgest veinist, mida suveolengute juurde kaasa haarata, täna ülevaate annamegi.

Meie kõnealune valge vein on pärit Kremstalist, mis on Austria üks väikseimaid, kuid see-eest vägevamaid veinipiirkondi. Sellele vägevusele annab omamoodi meki juurde ka Winzer Krems, kes on Austria suurim kvaliteetveinide tootja. Suurepärases maitses ei ole midagi imestusväärset, sest veinieksperdid on aasta läbi kohapeal, jagades oma nõuandeid ja viies läbi pidevat kontrolli.

valge vein

Winzer Krems Riesling „Sandgrube 13“ on valmistatud 100% rieslingust, mis on Austria hinnatuim hele marjasort Grüner Veltlineri järel. Vein on värske, aromaatne ning keskmiselt täidlane.

Värvilt kahvatukollasest joogist õhkub puuviljasust, milles võib ära tunda aprikoose, tsitruselisi, värskeid ürte, ingverit ja sidrunrohtu. Sellele lõhnakooslusele annab särtsaka nüansi tsitruseline happesus, millele juurde tuleb veidi õhetav mineraalsus. Maitsemeeltele pakub mänglemist puuviljasus, kus tõusevad esile virsikud, küpsed tsitrused, aprikoosid ja kollased ploomid. Järelmaitses tuleb samuti esile üks elavalt värske tsitruseline noot.

valge vein

Winzer Krems Riesling „Sandgrube 13“ on nagu orkester, mis mängib tähtsat osa mitmete kulinaarsete teoste juures. Nii sobib ta kalast ja linnulihast külmade eelroogade, mereandide kui ka koorikloomade kõrvale. Kui teil peaks olema aga plaanis midagi suveõhtutel küpsetada, näiteks kalaroogi või linnuliha, siis sobib see samuti suurepäraselt. Siis, kui parasjagu tekib isu sushi või juustu järele, võib alati kõnealuse veini lauale võtta.

Kui Austria on tugevalt muusikahõnguline maa, siis on „Sandgrube 13“ vein, mis pakub samamoodi erinevaid noote. Kui oled minemas külla või plaanid veeta niisama üht mõnusat õhtut, on suviselt pehme ja puuviljane Winzer Krems Riesling „Sandgrube 13“ midagi kindlat repertuaaris.

valge vein

Väike nipp – kui soovid maksimaalset veininaudingut, siis võta üks bordeaux’-tüüpi klaas ning serveeri veini 8–10 ºC juures. Sa ei kahetse!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga! Alkohol võib kahjustada Teie tervist!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here