Kook

Valmistamisaeg: 40 min

Küpsetamise aeg: 3×10 min

Kokku kuluv aeg: 1h 30 min

Koogipõhja koostisained

3 koogipõhja kogused

 • 3 x 4 L suuruses kanamuna
 • 3 x 3 spl suhkrut
 • 3 x 2 spl nisujahu
 • 3 x 2 spl kartulijahu

Koostisained

 • 300 ml vahukoort
 • 200 g kohupiima
 • 1 spl suhrut
 • Maasikaid
 • Vaarikaid
 • Põldmarju
 • Laimi
 • Kobarroosi
 • Tuhksuhkrut
 • Melissi

Valmistamisõpetus

 1. Vahusta 4 L suuruses muna koos 3 spl suhkruga hästi kohevaks (mune eraldada pole vaja).
 2. Kui vaht on parajalt paks, siis sõelu 2 spl nisujahu ja 2 spl kartulijahu ning sega ettevaatlikult ühtlaseks massiks.
 3. Tee küpsetuspaber kergelt õliga kokku, et valmis põhi paberi küljest kergemini lahti tuleks.
 4. Tõsta küpsetuspaber ahjuplaadile ja vala koogipõhja segu peale.
 5. Küpseta 180 kraadises ahjus 8-10 minutit.
 6. Kuni põhi on ahjus valmista ette uus põhi täpselt sama moodi nagu eelmine. Ükshaaval tehes võid kindel olla, et põhjad tulevad ühtlase suurusega.
 7. Pärast ahjust tulekut lase veidi jahtuda ja keera põhi alusele üles poole ja eemalda paber ettevaatlikult põhja küljest.
 8. Jäta jahtuma ja vahusta suhkruga vahukoor ning sega see kohupiimaga.
 9. Joonista pliiatsiga paberile tähed ette ja lõika need kääridega paberist välja.
 10. Tõsta tähed koogipõhjale ja lõika noaga koogipõhjast tähed välja.
 11. Tõsta vahukoor ja kohupiim tordipritsi ja hakka esimest kihti tähtedel kaunistama.
 12. Tõsta teine kiht koogipõhast välja lõigatud tähti vahukoore kihi peale ja kaunista uuesti vahukoorega.
 13. Seejärel hakka kooki kaunistama marjadega. Lisa ka laimiviile ja kobarroosi õisi.
 14. Kõige viimasena raputa koogile tuhksuhkrut.

Kook

Tähtedest kook isadepäevaks

Nädal juba hakkabki lõppema ning varsti on käes pühapäev. Kuid novembri teine pühapäev pole mingi niisama puhkepäev, vaid sellel päeval tähistatakse isadepäeva. Sellel päeval papsi või oma meest üllatada pole raske. Lähed hommikul ukse taha ning soovid head isadepäeva. Olgu soovisid ära, aga mida talle kinkida? Variante on palju, raamatutest kuni riieteni välja, kuid kõige parema üllatusmomendi loob ikkagi enda valmistatud tort või kook. Raamatuid ja sokke ei saa ju süüa.

Kook

Meil valmis ISA-kook, mis on päriselt ka isadele mõeldud, sest koosneb see kolmest olulisest tähest. Tähtedest moodustub jällegi sõna ,,isa’’. Kui sellele koogile pilk peale heita, siis ei teki mitte mingisugust kaheti mõtlemist, kellele see kook mõeldud on. Sellise erilise koogi valmistamine pole üldsegi keeruline, kuid nõuab mõningast ettevalmistust.

Kook

Meie nupukas peakokk Margit, lõikas A4 paberist välja tähtede šabloonid ning vastavalt nende kujule lõikas taignast välja vajalikud tähed. Koogipõhja võib valmistada täiesti klassikalise ja lihtsa. Arvestada tuleb küpsetusplaadi suurusega ning mitmekihilisi tähti te soovite. Meie kasutasime kahte tordipõhja, nii tekkis kahekordne kook. Kihtide arv määrab ka tähtede jaoks vajaliku taigna koguse. Küpsetamiseks kasutasime Apelsini poest ostetud ahjuplaati. Tegu on väga hea ja praktilise ahjuplaadiga, millega saab väga edukalt ka kõike muud küpsetada.

Kook

Kreemiga kaunistamisel oli meil asendamatuks abimeheks loomulikult tordiprits. Sellega saime peale teha vahvad kreemitutsud. Meie tordiprits oli samuti pärit Apelsini poest. Kaunistamiseks kasutasime veel erinevaid marju ning laimiviile. Kobarroosidega andsime tervele koogile ka palju pidulikuma mulje. Kes soovib, võib kihtidega vahele ka lisada näiteks isa lemmikmoosi.

Kook

Selline tähekook on kindlasti palju isikupärasem ning erilisem lähenemine klassikalisele kreemikoogile. Lisaks näeb erikujuline kook ka palju lõbusam välja. Üllatus, mis näeb kihvt välja ning maitseb hästi, toob kindlasti naeratuse kõikide isade suudele.

Kook

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here