Kokteil

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg:  min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

 • 4 cl džinni
 • 1 spl laimimahla
 • 1 spl mett
 • 100 ml greibimahla
 • Gaseeritud vett
 • Jääd
 • Laimiviil
 • Melissi

Valmistamisõpetus

 1. Tõsta jääkuubikud kokteiliklaasi ja vala 4 cl džinni.
 2. Pigista umbes 1 spl laimi mahla ja lisa 1 spl mett.
 3. Lisa 100 ml greibimahla ning pikenduseks gaseeritud vett.
 4. Sega ja lisa laimiviil ning melissi.

Kokteil

Tsitruseline kokteil kevadeks

Nüüd, kus talvekuud on omadega lõpule jõudnud võib julgelt glögide ja jõuluporterite asemel tuua lauale midagi päikeselist – näiteks üks kevadine kokteil džinni ja greibimahlaga. Nagu õides lilled ja lauluhoos linnud on ka vahvalt värvilised kokteilid toonud talve lõppedes seda mõnusat tunnet, et nüüd kohe läheb soojaks. Võtame selle sooja siis vastu.

Kokteil

Mis muu saaks paremini tuua seda tärakava looduse tunnet, kui värske mahl – seetõttu proovi võimalusel joogi sisse minev mahl pressida värsketest greipidest ja laimidest. Loomulikult võib kasutada ka pakimahla. Kalla mahl ühte džinniga ning pane sekka mesi – see tasakaalustab džinni kanget maitset ja greibimahla mõrusust. Lisa laimimahl ja mullivesi ning üks kevadekujuline kokteil ongi valmis. Meie tegime selle meeldiva joogi otse nendesse ajatutesse Koduekstra kokteiliklaasidesse, kui külalisi on palju võib joogi teha ka kannu ning seejärel klaasidesse ümber valada.

Kokteil

Lõpetuseks tasub klaasi lisada peoga ka jääkubikuid, ikka selleks et kokteil jahedana püsiks. Kaunistuseks võid kõige peale panna väikese melissilehe ja klaasiserva laimilõigu. No vaadake, kas pole mitte isuäratav?

Mis nüüd? Ei muud, kui tuleb võtta sõbrad seltsi ja nautida selle mõnusa kokteili saatel värsket õhku ja kevadpäikese paitavaid kiiri. Päevitustoolid välja, soojad riided selga ning julgemad võivad lausa püksisääred põlvini üles keerata, et end päevitushooajaks vaikselt ette valmistada. Ja ärge kokteili unustage.

Kokteil

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here