Ei ole vahet, kas satud pliidi taha pühapäeva hommikuti pannkooke tegema, õhtuti makarone praadima või iga päev kulinaarseid meistriteoseid valmistama – loomingulised abilised peavad olema igal hetkel käepärast võtta! Kuna söögitegemine on kunst ja igal õigel kunstnikul on erinevate tehnikate jaoks omad vahendid, vajab ka köök korralikku arsenali.

Puidust lõikelaud

Vahendid

See on köögi A ja O. Täna saab kasutada lõikelauda nii võikude valmistamiseks, toidu hakkimiseks kui ka serveerimiseks, mis on eriti stiilne ja populaarne. Kui plastikust lõikelauad kuluvad kiiresti ja on mõnusaks koduks bakteritele ning klaasist lõikelauad võtavad noalt viimasegi teravuse, siis puidust lõikelaud tundub olema tõhus valik. Kui tahad, võid ka puidust lõikelauale graveerida igasuguseid vahvaid sõnumeid ja soove ning selle siis sõbrale kinkida.

Teravad vahendid

Vahendid

Siin ei mõtle otseselt pipart ega teravat kastet (mis peavad olema samuti igas köögis olemas), vaid häid teravaid nuge. Kuna liha lõikamist tuleb hoida erinevatel tervislikel kaalutlustel köögiviljade hakkimisest eraldi, siis peaks nuge olema rohkem kui üks. Tõsist tööriistakomplekti ei ole vaja – piisab sellest kui nuge (sealjuures teravaid!) on kuni kolm.

Võileivagrill

Vahendid

No kuulge, soojad võileivad ei jäta kedagi külmaks! Isegi, kui vahel on kiire ja külmkapis ei ole muud kui juust, sink ja tomat ning riiulis kotis viimane leivaviil, siis nendestki komponentidest saab tegelikult ülimaitsva roa valmistada. Raputa peale veidi maitseaineid ja anna kuuma!

Malmist pott

Kas sul on kodus puudu väärt malmpott? Kui nii, siis hea poti leiad siit. Malm on oivaline praadimis- ja hautamisnõu, sest ta talub kõrget ja madalamat temperatuuri. Sa võid pista malmpoti ahju või hoida seda külmkapis aga kasutada ka gaasi-, elektri-, puu- ning keraamilisel pliidil. Universaalse vahendiga saad valmistada nii potileiba kui ka suurepärast pajarooga. Sel ajal, kui roog potis podiseb ja köögis midagi suurt teha ei ole, võib oma aega muude tegevustega sisustada – näiteks kompida võimalusi Eesti online-kasiinos. Üks on kindel – väärt malmpott on suurepärane vahend, mis võib saada tõeliseks perereliikviaks!

Mõõtekann

Öeldakse, et oma silm on kuningas. Võimalik. Aga kui tahta ikka täpselt koort valada, siis mõni detsiliiter siia ja sinna ning roog võib aia taha minna. Selles mõttes on hea, kui olemas on snaipervahend, mille järgi kaks detsiliitrit on ikka kaks detsiliitrit, mitte silma järgi üks. Küpsetised nõuavad eriti täpsust, seega – mõõtekann on täpselt see, mida vajad!

Kauss, mis ei roosteta

Vahendid

Taina segamine, salatite valmistamine, marineerimine, toitude hoidmine ­– roostevabast terasest kausid on lihtsalt asendamatud. Kui sa tahad tunda end nagu tõeline meisterkokk, siis roostevabast terasest kauss on miski, mis peab köögis olema.

Malmist pann

Hea vastupidav kraam. Võid olla üsna kindel, et sellega saab mõnusalt pikalt köögis aega veeta ilma, et see kuluks nagu teflonpann. Kui varem võibolla tundsid, et toit on erinevalt küpsenud, siis nüüd naudi suurepäraselt küpsenud rooga, sest malmpann jaotab ning hoiab kuuma ühtlaselt.

Köögikombain

See on nagu köögi kaheksajalg – multifuntksionaalne käepikendus.

Eks see ole ikka nii, et igaüks on oma köögis kuningas ning valib vastavad vahendid ise. Kui sul on mõni eelmainitud vahenditest puudu, siis siin on mõtteainest, millest kinni haarata. Heade abilistega on toidutegemine puhas rõõm.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here