Kuna elukorraldus on pisut kodusemaks muutunud, otsustasime teha ühe vahva teemaõhtu, noh et ikka elule pisut särtsu anda. Ja mida särtsakamat saaks olla kui Mehhiko toit ja nende kohalik õlu.

Seoses Maailmaköögi Päevadega on Delice toidupoodides 19.-29. märtsil paljud Mehhiko joogid-toidud heade hindadega. Seoses sellega valisimegi sealt joogipooliseks põnevad Mehhiko õlled, kolme sorti, mida üheskoos proovisime. Lähtudes korraldustest olime muidugi tublid ja tegime seda videokõne teel – päris tore oli isegi sellisel viisil koos aega veeta ja õllesid testida.

Aga nüüd, õlledest. Alustame kõige tuttavamast ehk Coronast (me ei saanud ju seda tegemata jätta) või õigemini selle pisikesest 210ml-st versioonist – Coronitast. Õlu seal pudelis on neil muidugi sama, vunki tervelt 4.5%, lihtsalt kogused väiksemad. Kuna ma olen ise ka Mehhikot külastanud, siis on Corona õllel minu jaoks päris eriline tähendus, kuna seostub paljude meeldivate mälestustega.

Nagu sealkandis ka kombeks oli, lisasime meiegi oma Coronita sisse ühe värske laimiviilu. On inimesi, nagu ka näiteks meie Timo, kellele ei meeldi Corona järelmaitse, kuid laimiviil teeb asja palju mõnusamaks. Coronita puhul meeldib mulle eelkõige selle väike kogus, kuna õlu püsib värske, õigemini jõuad selle enne ära juua, kui see lahtuda suudab.

See mahe kargus, mille poolest heledad Mehhiko õlled tuntud on, ei puudunud ka Modelo Especial-il, mille näol on tegu pilsner tüüpi lager õllega. Samuti väikest mõõtu – 355ml ja 4.5%-lise alkoholisisaldusega. Meile meeldis see puhtal kujul isegi rohkem kui Coronita. Hea aromaatsus, mitte liiga magus ning väga hästi on tunda linnast ja humalat. Külmikust võetuna on sellel mõnusalt värskendav maitse, mille saatel võib vaadata rallit, käia saunas või lihtsalt nautida üht kevadist õhtupoolikut.

Delice toidupoe kolmandaks õlleavastuseks oli Negra Modelo – tume lager tüüpi õlu, millel kangust 5.4%. Tumedad õlled sobivad väga hästi lihatoitude kõrvale ning seegi käis väga hästi meie hiljutise mehhikopärase kanaga. Õlu ise oli mahe, ilma liigse mullita ning kergelt magus maitse on julge, kuid mitte liiga kange. Ja lisaks, kuigi Mehhiko õlled seda tihti ette näevad, ei tasu siia ühtegi tsitruselist sisse suruda. Mina isiklikult pole suur tumedate õllede sõber ja isu sai ühe pudeliga täis, aga poisid siin kiitsid seda taevani, et sobib mitte ainult toidu kõrvale, vaid ka niisama mekkimiseks. Samas, neil oli juba paar testiõllet naha vahel ka. 

Avasta maailma toite

Peame arvestama, et päris mõnda aega oleme sunnitud olema rohkem kodused. Seda võib ka täitsa võtta õnnistusena – sunniviisiliselt on meil aega avastamiseks ja uute asjade õppimiseks. Delice toidupoodide Maailmaköögi Päevad on hea kampaania, mille abil teha end tuttavaks erinevate piirkondade toitudega, kestavad need 19.-29. märtsil ning esimeseks riigiks, mille kraami pakutakse, ongi Mehhiko. Uute maitseelamuste avastamiseks on Mehhiko õlled päris hea valik, kas te ei arva? : )

 

TÄHELEPANU, TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL KAHJUSTAB TEIE TERVIST!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here