Veinisoovitus Retseptisahtel

Pühade-eelne veinisoovitus tuleb seekord Hispaaniast ja selleks on küllusliku maitsega 2009. aastakäigu Murviedro Reserva Magnum.

Kuiv punane Murviedro Reserva on valmistatud viinamarjasortidest Tempranillo, Monastrell ja Cabernet Sauvignon. Vein on laagerdunud 12 kuud prantsuse (Allier) ja ameerika (Missouri) tammevaatides.

Tegu on meeldivalt aromaatse veiniga, mille maitse on kuiv ja mõnusalt täidlane. Väga hästi on tunda veini mahlakat marjasust ja nautida võib seda vabalt nii õhtusel lõõgastumisel kui ka toidu kõrvale. Meie serveerisime seda loomalihaga ning sinna sobis see suurepäraselt. Tugeva ja kuiva veinina istub see imeliselt ka kõiksugu suupistete ja juustude kõrvale.

Murviedro Reserva Magnumi maaletoojaks Eestis on Liviko, mille esinduskaupluste ja e-poe veinivalikust leiab ka selle ilusti üles.

Magnum mõõtu pudeli kohta, mis mahutab tavalise 0,75 liitri asemel 1,5 liitrit, on öeldud, et kaks korda suuremas pudelis kasvab vein kordades ägedamaks kui tavalises. Magnum-tüüpi pudelitesse villitakse vaid parimaid aastakäike, sest vein “kasvab ja areneb” suuremas pudelis kauem ja samas täiustub tema maitse seal ajaga palju tugevamalt ja mitmekesisemalt.

Jõulude ja pidustuste ajal on suurem pudel igati mõistlikum ette võtta – eriti, kui selle sisu on veel nautimiseks erakordselt vinge!

Vaata ka meie teisi veinisoovitusi siit!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here