Riesling Retseptisahtel

Viimased joogisoovitused on olnud meil pigem kokteilide ja kihisevate vahuveinide seast. Täna tahaksime aga soovitada midagi hõrku toidu kõrvale – Tšiilist pärit Cono Sur Riesling.

Rieslingu teeb eriliseks see, et vein on kuiv, väga mineraalne ja aromaatne. Tunda on tugevat tsitruselist ning lillede lõhna. Kvaliteetveinide kontekstis peetakse Rieslingut isegi TOP-3 viinamarjasordi hulka kuuluvaks – ülejäänud kaks kuulsaimat valge viinamarja sorti on Chardonnay and Sauvignon blanc.

Cono Sur Rieslingut toob maale ja müüb edasi Liviko ning meie testisime seda oma viimasel toidupiltide tegemisel ja filmimisel ning Rasmuse sõnul on tegu tõesti oma hinnaklassi kohta väga hea veiniga – hea happega kuiv vein, samas aga mõnus puuviljasus annab talle omapärase tooni. (Kinnitame, et pildid said tehtud enne kui Rasmus veini hakkas testima).

Aroomist on Cono Suri Rieslingul tunda jasmiini, kuivatatud puuvilja, ingverit ja magusaid tsitruselisi. Maitselt on ta mahlakalt puuviljane ja kerge vürtsikusega.

Soovitame Rieslingut serveerida mereandide ja kalaga. Samuti jaapanipäraste toitude ning erinevate suupistetega.

Vaata meie teisi veinisoovitusi siit!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here