Wrap

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 30 min

Kokku kuluv aeg: 1h

Koostisained

 • Härmavilja porgand, mais, hernes
 • 150 g jahu
 • 300 ml piima
 • 1 spl sinepit
 • 1 spl mädarõigast
 • 2 muna
 • Salatisegu
 • 2 spl rapsiõli
 • Sinki ja loomaliha sinki
 • Soola
 • Pipart

Valmistamisõpetus

 1. Löö munad kaussi ja sega.
 2. Lisa piim ja jahu ning sega ühtlaseks.
 3. Maitsesta soola ja pipraga.
 4. Vala ahjuplaadile rapsiõli ja aja see ühtlaselt laiali.
 5. Vala ahjuplaadile taigna segu ja küpseta 12-15 minutit 220 kraadises ahjus.
 6. Kalla Härmavilja porgand, mais, hernes vähese veega potti ja lisa soola.
 7. Lase korra õrnalt keema ja võta pliidilt maha.
 8. Võta ahjust yorkshire puding ja lõika keskelt pooleks.
 9. Määri peale sinepit ja mädarõigast ning lisa salatisegu.
 10. Tõsta peale köögiviljad ja singid ning rulli kokku.

Wrap

Yorkshire wrap

Mis on Yorkshire wrap? See on tegelikult Yorkshire puding, mis on keeratud rulli ning vahele lisatakse kõike head, mis pähe tuleb. Tuleb meile selline roog Inglismaalt. Puding ise on tegelikult kõrvalroog, mida võib serveerida mitmete pearoogade kõrvale. Tihti serveeritakse seda koos lihakastmega. Samas wrap on peamiselt põhiroog, sest see on palju toitvam ning sisaldab erinevaid lisandeid. Väga levinud on sinna vahele panna kõike, mis teil külmkapis juhtub olema. Peamine, et sisaldaks liha ja midagi rohelist ning oleks toitev. Meilgi valmis Yorkshire wrap, mis sisaldas kõike head ja paremat, mis me kapist leidsime.

Wrap

Kõigepealt tuleb ära märkida, et Yorkshire wrap on palju kohevam ja krõbedam, kui seda näiteks on maisijahust küpsetatud Mehhiko leib. Kui see rulli ikka keerata, siis käes hoides on tegu ikka väga mehise ampsuga. Mida me sinna vahele siis panime?

Wrap

Üheks komponendiks oli meil Härmavilja porgandi, maisi ja herne segu. Tihti pannaksegi just Yorkshire wrapi vahele herneid, kuid me mõtlesime, et porgand ja mais teevad kogu toidu veel rikkalikumaks ning lisavad ka erksaid värve. Selliste segude kasutamine hoiab kõvasti aega kokku ning ühes kotis on alati paras kogus, mis toidu valmistamiseks vaja läheb. Kui me oleks eraldi kõik ostnud, siis oleks sama segu kokkupanek kindlasti palju tülikam. Lihast otsustasime sinkide kasuks. Lisaks ei kasutanud me ainult ühte lihatoodet vaid lausa kahte erinevat sinki.

Wrap

Kellele selline wrap, siis võiks maitseda? No kindlasti nendele, kellele meeldib nö tänavatoit või siis eined, mida on kerge ja lihtne süüa. Kui ühe wrapi rulli keerasime, siis panime sellele ka paberi ümber, nii nägi see väga trendikas ning isuäratav välja. Lisaks võib wrapi ka lahti lõigata, sest tegu on ikkagi väga suure ampsuga. Lahti lõigates on paremini näha ka kõik koostisosad, mis lausa sööma kutsuvad. Miks mitte teha sõpradega üks filmi- ja jalkaõhtu ning serveerida just selliseid suuri ning maitsvaid Yorshire wrappe, mis kõigil kindlasti maitsemeeled rõõmsaks teeb.

Wrap

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here