Valmistamisaeg: 20 min
Küpsetamise aeg: 40 min
Kokku kuluv aeg: 60 min
Koostisained
- 600 g pastat
- 150 g sinki
- 1 väiksem valge sibul
- 2 suurt muna
- 300 ml piima
- 100g riivjuust
- sool
- pipar
- ürdisegu
- värske basiilik
Valmistamisõpetus
- Kuumuta vesi keemiseni.
- Lisa pasta ja teelusikaga soola.
- Prae hakitud sink ja sibul üheskoos kuni pruunistumiseni.
- Klopi munad ja piim omavahel ühtlaseks massiks.
- Lisa muna-piimasegule peotäis riivjuustu ja maitseteks tunde järgi nt: soola, pipart ja ürdisegu
- Aseta võiga määritud ahjuvormi vaheldumisi makaronid ja singi-sibulasegu. Peale vala muna- piimasegu.
- Küpseta 200-kraadi juures 40 minutit. Soovi korral raputa 10-15 minutit enne valmimist ka roa peale juustu ning kuumuta taas kuni toit on saavutanud kuldse värvuse.
- Serveeri kaussi ja kaunista basiilikuga.
Pastavorm singi ja juustuga
Pasta – üks nendest lihtsatest jumala andidest mida armastavad tõenäoliselt suured ja väikesed. Ja kuigi teadlased seda juba pikalt uurinud on, siis selles miks üks toit saab olla nii universaalselt armastatud, pole nad veel lõplikult selgusele jõudnud. Käesoleva retsepti puhul kasutatava pasta võib loomulikul millise vastu vahetada. Seekordseks roaks sai ülimaitsev singine pastavorm ning seda tänu mitte üldse väikesele abile kaupluselt Koduekstra.
Pastavorm on selline roog, mille päritolu on üpriski keeruline paika panna. Kuigi on teada, et juured on sellel siiski Itaalias, meenutab see oma olemuselt nende frittata-t ja mis veel – väga populaarne on see just meie Põhja-Euroopas. Näiteks on makaronivormi puhul tegu soomlaste teiseks populaarse traditsioonilise roaga. Samuti on selle suured fännid ka rootslased ja norrakad. Mõni ime siis, et see ka meie seas üsna tuntud kohta omab. Muidugi algselt soomlased enda omasse liha ei pannud, oli tegu lihtsaks väikeseks asenduseks kartulile, aga tänapäeval on ka lihaga pastavorm sealmail täitsa tavaline kõhutäis.
Nagu mainitud – roog on lihtne. Kõige esimese asjana panin pasta keema, sekka läks pisut soola ning sihiks oli need keeta nagu itaallased ütlevad, al dente ehk hambale tööd andvalt, mitte liiga, pehmeks. Pastat oodates pruunistasin pannil liha ja sibula ning kloppisin muna ja piima omavahel kokku. Kui pasta valmis sai, siis polnud muud kui need ühte vormi kokku pista ja mõnusalt läbi segada.
Mina tegin oma roa kahte küpsetusvormi mille kõigepealt ohtralt üle võidsin. Need vormid on täpselt sellise suurusega, et saad kogu ühe inimese portsjoni sinna mõnusalt sisse sättida ning tänu kuumakindlatele silikoonist käepidemetele võid selle ahjust otse lauale tõsta, ilma näppe kõrvetamata. Mulle meeldib vorm ohtralt seest ja väljast juustuga ka ära katta, tulemuseks saab korralikult rammus roog mida siis mõne külma kastme, miks mitte ketšupiga, täie mõnuga nautida.
Pastavorm on üks lihtne, aga samas ka põnev roog mille tegemist on hea ka lastele õpetada ja selliste küpsetusvormidega on neil ka palju ohutum toimetada. Tasub kindlasti järele proovida, külastage ka kauplust Koduekstra kui teil köögis midagi juurde oleks vaja ning kokkama!
Loe lisaks, kuidas valmis kukeseenepirukas!