Proteiinisupp kanaga

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 30 min

Kokku kuluv aeg: 40 min

Koostisained

Valmistamisõpetus

  1. Lisa eelkuumutatud potti puljong ja tükeldatud kanakuubikud.
  2. Kuumuta puljong keemiseni.
  3. Lisa Härmavilja suvine supisegu ja teelusikaga soola.
  4. Seejärel lisa supile 1 purk võiube.
  5. Kuumuta keemiseni.
  6. Serveeri hakitud värskete ürtidega.

Proteiinisupp kanaga

Proteiinisupp kanaga

Suvi on selleks aastaks küll meie selja taha jäänud, kuid see ei tähenda, et suvised maitsed kuhugi kaduma peaksid. Just sügis ja talv on see periood, mil meie kehad kõige enam värskete andide järel janunevad ja kuigi paljud aiasaadused on meie poodide ’roheliste’ letist juba kadunud, on värsked köögiviljad meid alati külmaletis ootamas. Pakk Härmavilja Suvist Supisegu on suurepäraseks aluseks, et teha üks proteiinisupp kanaga.

Proteiinisupp kanaga

No mida põnevat selles supis siis lisaks kanale veel on, et see oma valgurikkust põhjendaks? Oad, armsad lugejad ja mitte lihtsalt oad vaid mahedad võioad. Oad on üks parimaid taimseid valguallikaid, kuid kasulikku on sellel muudki. Nimelt sisaldab see suurel hulgal folaati mis mängib suurt rolli meie südametöös, vähendab väsimusetunnet ning annab meile kõvasti energiat. Ühtlasi on leitud, et oad on head antioksüdandid ja võitlevad ka põletiku vastu ning seetõttu vähendavad ka vähiriski. Sedasi tervist täis väikesed proteiinipommid need oad meil siis on.

Proteiinisupp kanaga on üks väga lihtne roog valmistada mistõttu sobib see väga hästi näiteks trennijärgseks toiduks või miks mitte ka pärast pikka tööpäeva kui enamaks väga tahtmist pole. Esimesena keetsin valmis puljongi – lõikasin kanafilee tükkideks mis läksid veega koos potti keema. Kui puljongi valmis eraldasin sealt kanatükid ja kurnasin poti sisu läbi sõela. Puljong läks tagasi potti ning sinna sisse lisasin värsked köögiviljad Härmavilja Suvisest Supisegust. Lisaks panin loomulikult ka need mahedad võioad. Sellele järgnes vaid väike ootamine ning minu proteiinisupp kanaga oli söömiseks täiesti valmis.

Proteiinisupp kanaga

Kerge, mahe ning tänu Härmavilja köögiviljasegule ka tohutult vitamiinirikas supp, mille valmistamine ei võta ka erilist aega. Teinekord lihtsalt isutab supi järele ning see proteiinisupp kanaga on üks väärt eine mida omale kokku keeta. Härmavilja suvine supisegu on üks hea põhi millele oma suppe teha, proovige kindlasti järele!

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here