Baron Rosen Alazani Valley White

Kokkamise kõrvale on ikka hea teha üks mõnus klaasike veini ja seetõttu oli meie pokaalides Baron Rosen Alazani Valley White, mis pärineb Gruusiast, Kakheti piirkonnast.

Baron Rosen Alazani Valley White

Tegemist on poolmagusa valge veiniga, millel on tugev puuviljane iseloom. Baron Rosen Alazani Valley White on värvuselt kahvatukollane ja kerge roheka alatooniga. Veini aroom on puuviljaselt lopsakas, tunda on üleküpsenud kollaseid õunu, aprikoose, küdooniaid ja kergelt röstitud mandleid. Aroomi lõppu lisandub veidi tsitrusekoore mõrkjust. Maitselt on vein keskmise täidlusega ja üleküpsenud kollaste puuviljade iseloomuga. Mängivad apelsinisukaat, melon ja magusad kollased ploomid. Järelmaitse on keskmise pikkusega, kuhu lisandub mõrkjaid ürte, tsitruskoort ja mõrumandleid. Vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja see ei ole laagerdunud tammevaadis, kääritamine katkestatakse jahutamise teel, et veinis oleks tavalisest suurem jääksuhkru sisaldus.

Baron Rosen Alazani Valley White

Baron Rosen Alazani Valley White on tehtud 90% Rkatsitelist ja 10% Mtsvanest, mis on traditsioonilised Gruusia heledad viinamarjad. Rkatsiteli on üks tuntumaid viinamarjasorte Gruusias, neil on unikaalne maitseprofiil ja erakordne võime kohaneda erinevates kasvutingimustes. Rkatsiteli viinamarjad on tuntud oma kõrge happesuse ja värskuse poolest, mis annavad veinile elava ja ergutava iseloomu. Sageli on need veinid kahvatukollaka värvusega ning neil on puuviljane aroom, milles võib tunda küpseid virsikuid, pirne ja tsitrusevilju. Rkatsiteli viinamarjadest valmistatud veinid pakuvad mitmekesisust ja avastamisrõõmu neile, kes naudivad värsket, hapukat ja puuviljast valget veini. Samuti on Baron Rosen Alazani Valley White valmistatud Mtsvane viinamarjadest, kusjuures “Mtsvane” tähendab Gruusia keeles “rohelist”. Viinamarjad on kõrge suhkrusisalduse ja madala happesusega, mis annab veinile rikkaliku maitse. Mtsvane veine iseloomustab sageli värske ja elav maitse, millele annavad lisaväärtust pähklised ja vürtsikad noodid. Antud viinamarjasort on üks levinumaid sorte Gruusias ja on kõrgelt hinnatud veinisõprade seas.

Baron Rosen Alazani Valley White

Veinimaja Telavi Wine Cellar J.S.C, kust Baron Rosen Alazani Valley White pärineb, asutati 1915. aastal Telavi linnas. Tegemist on ühe vanima ja mainekama veinikeldriga Kaukaasias, mis kasutab kohalikke viinamarjasorte ja iidseid veinitootmise meetodeid. Telavi Wine Cellar J.S.C on tuntud oma mitmekesise veinivaliku poolest, sest kasutab palju erinevaid kohalikke viinamarjasorte, sealhulgas Saperavit, Rkatsitelit ja Kakhuri Mtsvanet. Veinimaja on pühendunud kvaliteedi tagamisele igas tootmisetapis, alates viinamarjade korjamisest kuni veini laagerdumiseni välja. Seetõttu on nad võitnud mitmeid auhindu oma veini kvaliteedi ja silmapaistva veinitootmise oskuse eest.

Baron Rosen Alazani Valley White

Baron Rosen Alazani Valley White sobib imeliselt kokku Kaukaasia köögiga ning balansseerib oma värske ja puuviljase maitse tõttu võrratult vürtsikaid toite. Serveerige vein jahutatult 8-9 ºC juures bordeaux’ tüüpi veiniklaasides.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here