Baron Rosen Alazani Valley Red

Hea veini kõrvale käib maitsev toit või oli see vastupidi? Seekord oli meie pokaalides Baron Rosen Alazani Valley Red, mis on pärit Gruusiast, Kakheti piirkonnast, mis on tuntuim veiniregioon Gruusias. Tegemist on aromaatse poolmagusa veiniga, mis on värvuselt granaatpunane. Aroomilt on Baron Rosen Alazani Valley Red marjane ja kompleksne. Tunda on küpseid tumedaid marju, üleküpsenud põldmarju, maasikaid, vaarikaid ning tasakaalustatud piprasust koos õhukeste marjatanniinidega. Keskmise täidlusega, poolmagus ja mahlakalt marjase iseloomuga. Tunda on üleküpsenud mustikaid, maasikaid, granaatõunu ja veidi rosinaid. Järelmaitse on keskmise pikkusega, kus lopsakas marjasus on kombineerunud veidi vürtsikate marjatanniinidega. Vein kääritatakse roostevabast terasest vaatides ja kääritamine katkestatakse jahutamise teel, et veinis oleks tavalisest suurem jääksuhkru sisaldus.

Baron Rosen Alazani Valley Red

Baron Rosen Alazani Valley Red on valmistatud 100% Saperavi viinamarjadest, mis on hinnatuim viinamarjasort Gruusias. Marjad on tuntud oma tumepruuni kuni peaaegu musta värvuse poolest. Viinamarjade paks nahk annab neile hea vastupidavuse ja võimaldab kasvada ka kõige karmimates ilmastikutingimustes. Saperavi viinamarjadest valminud veinid on rahvusvaheliselt tunnustatud ja on imeline valik neile, kes soovivad avastada Gruusia veinikunsti võlusid.

Baron Rosen Alazani Valley Red

Veinimaja Telavi Wine Cellar J.S.C, kust Baron Rosen Alazani Valley Red pärineb, asutati 1915 aastal Telavi linnas. Tegemist on ühe vanima ja mainekama veinikeldriga Kaukaasias, mis kasutab kohalikke viinamarjasorte ja iidseid veinitootmise meetodeid. Telavi Wine Cellar J.S.C on tuntud oma mitmekesise veinivaliku poolest, sest kasutab palju erinevaid kohalikke viinamarjasorte, sealhulgas Saperavit, Rkatsitelit ja Kakhuri Mtsvanet. Veinimaja on pühendunud kvaliteedi tagamisele igas tootmisetapis, alates viinamarjade korjamisest kuni veini laagerdumiseni välja ning seetõttu on võitnud mitmeid auhindu oma veini kvaliteedi ja silmapaistva veinitootmise oskuse eest.

Baron Rosen Alazani Valley Red

Juba esimeste ilusate ilmade ja päikesepaistega ajasid pea kõik eestlased oma grillid kuuri alt välja ja ega muudmoodi polegi võimalik. Baron Rosen Alazani Valley Red sobib imeliselt erinevate grillitud roogade kõrvale. Mõned neist on šašlõkk, grillitud linnuliha, grillitud juurviljad ja pehmed juustud. Veini maitse on kõige rikkalikum, kui see on kergelt jahutatud kuskil 14-16 ºC juures.

Paneme grillid huugama ja naudime mõnusat päikesepaistet selle meeliülendava veini saatel.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here