Borš Retseptisahtel

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 10 min

Mamma borš on nii eel- kui pearoana üsna kaval ja hea lüke. Usume, et kui teistele mitte mainida, siis ei saada arugi, et see pole ise tehtud. Võrreldes teiste pakisuppidega on seal mõnusad suured liha- ja juurviljatükid ning ei ole ainult puljongit vaid ikka supipaksu kah.

Eriti, kui on kiire, on Mamma suppi hea kasutada, sest see on juba eelnevalt kokku keedetud. Vett ega midagi enam juurde lisama ei pea. Lihtsalt pane supp potti, keeda veidi ja naudi suurepäraseid maitseid.

Lisaks, mis kõige olulisem, selles boršis on 100 g kohta ainult 55 kcal. Supp on vähekalorilisem kui näiteks kartul ja liha, kuid sellest võib kõhu korralikult täis saada.

Kuna tahtsime süüa teha neljale inimesele, siis ostsime lausa 2 kg Mamma borši. See on neil täiesti uus asi. Eestlaste lemmikud, seljanka ja borš, on neil nüüd ka tõeliselt mugavates 2 kg pakendites.

Seda on sanga tõttu väga mõnus kanda ja transportida. Pakend on ka piisavalt tugev, et pole karta muljumist ega supi lekkimist.

Kindlasti on supp parim asi, mida külmal ja tuulisel päeval süüa. See ei anna sooja ainult hetkeks, vaid su sõrmed ja varbad püsivad pikalt soojad, sest supp aitab tõsta ka su kehatemperatuuri.
Supp on kasulik kõigile
Paljud inimesed ei armasta suppi, kuid ilmaasjata.  Suppi peab ilmtingimata sööma, sest see ei ole vaid osa mingist dieedist, vaid see rikastab organismi vajalike toitainetega, mis on meie tervise jaoks vältimatud. Boršis on näiteks ka palju liha ja ka juurvilju.
Supp on oluline toit kogu perele, mida võiks süüa vähemalt korra nädalas. Tihti ei jõua kiire elutempo juures ise suppi valmistada, kuid siis tasub proovida ka valmistooteid. Mamma valikus on 11 erinevat suppi (kanasupp, borši, kodune seljanka, frikadellisupp, hartšo, rassolnik, külmsuitsuforelli püreesupp, kana-köögivilja püreesupp, forellisupp, hernesupp, seenesupp). Nüüdseks on Eesti lemmiksupid – kodune seljanka ja borš – saadaval ka vahvas perepakendis: 2 kg suppi 6 inimesele.

retseptisahtel_bors

Koostisained

  • 2 kg Mamma borši
  • veidi hapukoort
  • ürte

Valmistamisõpetus

  1. Eemalda pakend
  2. Soojenda potis kuni keemiseni
  3. Serveeri hapukoore ja ürtidega

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here