Ülekeemine Retseptisahtel

Üks tüütumaid probleeme köögis on pliidi puhastamine pärast seda, kui ülekeenud vesi sinna oma jälje on jätnud. Sellele on aga väga lihtne ja multifunktsionaalne lahendus.

ülekeemineSelline tore asi nagu ülekeemise kate (Boil-Over Spill Stopper) lahendab ühe korraga nii mitmedki erinevad köögiprobleemid.

  1. Ülekeemine

Ikka juhtub, et paned näiteks makaronid potti ja keerad kuumuse põhja. Seejärel paned veel kaane ka peale ja lahkud köögist. Muidugi unustad sa õigel ajal kontrollima minna ja kogu pliit ongi vett täis.

Ülekeemiskaitse on suur silikoonist ümar kate, mis käib poti peale. Selle keskel olev osa töötab ventiilina ja see laseb veel katte peale koguneda. Ülekeemiskaitse toimib justkui suure kausina, mis veel üle ääre ei lase valguda.ülekeemine

Isegi kui pott täita ääreni vedelikuga, ei juhtu midagi. Ülekeemiskaitse ei hakka keemise tõttu üles tõusma või nihkuma ja samuti ei valgu vedelik selle pealt kuskile ära. See hoiab pliidi puhtana ja sobib pottidele läbimõõduga 15-30cm.

   2. Praadimine

Ikka juhtub, et midagi praadides tekib õli- ja rasvapritsmeid pliidile ja panni lähiümbrusele. Ülekeemiskaitsest saab teha imelihtsalt pritsmete kate. Selleks eemalda keskmine ventiili osa ja pritsmete kate ongi olemas.

Kui sul on väiksemad ahjuvormid, siis võid katte samamoodi ka nende peale panna ja ahjurooga teha.

3. Mikrolaineahju kate

Keera kaitse tagurpidi, aseta toidunõule ning pane see mikrolaineahju. Selle jaoks ei pea isegi ventiili kaitse pealt maha võtma ja mikrolaineahi jääb täiesti puhtaks – ei mingeid pritsmeid.

ülekeemine4. Auruti

Pane potti veidi vett. Aseta ülekeemiskaitse peale juurviljad ning kata need potikaanega. Suurepärane auruti ongi olemas.

Ülekeemiskaitse on :

 – kuumakindlast silikoonist

– seda on lihtne puhastada

– võib pesta nõudepesumasinas

Selle vahva ülekeemiskaitse leiab Koduekstrast!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here