Bostavan Black Doktor

Kui eelmisel kuul soovitasime Bostavan Black Doktori punast veini, siis sel kuul soovitame sama tootja poolt valmistatud valget veini Bostavan Black Doktor White Medium Sweet. Loomulikult on ka see vein toodetud Moldovas. Bostavan Black Doktor White Medium Sweet on keskmise täidlusega ja puuviljase iseloomuga poolmagus valge vein. Värvuselt on vein kahvatukollane ja kergelt roheka alatooniga.

Pärit on Bostavan Black Doktor Valul lui Traian (tõlkes Traianuse müürid) piirkonnast. Tegemist on hinnatud marjade kasvualaga Lõuna-Moldovas. Piirkonnal on ka tugev ajalooline väärtus, sest see on oma nime saanud 1. sajandil valitsenud Rooma impeeriumi imperaator Traianuse järgi, kes püstitas müürid kaitseks barbarite rünnakute vastu. Traianuse valitsemise ajal oli Rooma impeerium oma territooriumilt suurim ja täies hiilguses.

Bostavan Black Doktor

Veini tootjaks on Vinaria Bostavan – Moldova üks suurimaid ja tuntumaid veinitootjaid, kellele kuulub 600ha veiniaedu Codru, Stefan Voda ja Valul Lui Traiani piirkondades. Tootjale kuulub ka Moldova kuulsaim ja vanim veinimõis, 1827. aastal rajatud Château Purcari.

 

Black Doktor White veini valmistamiseks on kasutatud kahte sorti viinamaru. Vein on 51% ulatuses tehtud Chardonnay viinamarjadest ja 49% Feteascä albä viinamarjadest. Maitselt on Bostavan Black Doktor White Medium Sweet poolmagus ning põhirolli mängivad maitse kujunemisel üleküpsenud kollased puuviljad: küpsed tsitrusviljad, melonid ja magusad kollased ploomid. Järelmaitse on keskmise pikkusega ning annab tunda mõrkjaid ürte, tsitruskoort ja mõrumandleid. Aroom on puuviljaselt lopsakas, sisaldades õunu, aprikoose, küdooniaid ja kergelt röstitud mandleid. Kääritatud on Black Doktor White roostevabast terasest vaatides, malolaktiliselt fermenteeritud ja tammevaadi laagerdust veini valmistamisel kasutatud ei ole.

Black Doktor White Medium Sweet sobib suurepäraselt veidi vürtsikamate toitude kõrvale. Ideaalselt sobivad näiteks grillitud juurviljad, küpsetatud linnulihatoidud, pasta, pitsa, grillitud vürtsikamad kalaroad ja pehmed juustud. Serveerida tuleb Black Doktorit jahutatuna, 8-10°C juures. Klaasidest võiks valida Bordeaux tüüpi veiniklaasi.

Bostavan Black Doktor

Bostavan Black Doktor White Medium Sweeti soovitame suve perspektiivis sumedateks ja soojadeks suveõhtuteks, kui õhk on täis vürtsikas-magusaid lillearoome, taevas on loojuvast päiksest leekivpunane, mängib rahulik keelpillimuusika ning kostub vaikne vestluste sumin. Sellises situatsioonis annab Black Doktor White oma keskmise täidlusega poolmagusa maitsega, milles mängivad perfektses koosluses küpsenud kollased puuviljad ja kergelt mõrkjad ürdid, viimase lihvi suvetundele.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here