Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet

Retseptisahtli kokad usuvad, et klaas veini toidutegemise kõrvale teeb tuju paremaks ja toidu maitsvamaks. Kusjuures see on teaduslikult tõestatud, et klaasike punast veini on tervisele kasulik, kuna see on rikas antioksüdantide poolest ning sedapuhku oli meie klaasides Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet.

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet on värvilt keskmise intensiivsusega rubiinpunane. Aroom on marjaselt vürtsikas, kus tunda küpseid punaseid luuvilju, kirsse kuivatatud pihlakaid, kibuvitsamarju ning kerget suitsunooti koos kergelt ürdiste tanniinidega. Maitse on keskmise täidlusega ja marjaselt mahlakas, kus tunda punaseid üleküpsenud kirsse, pihlakamoosi ja kuivatatud kibuvitsamarju. Keskmaitset ilmestab kerge pipraselt särtsakas maitsenoot mida tasakaalustavad küpsed punased luuviljad. Järelmaitse kergelt vürtsika alatooniga marjaselt pikk.

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet on valmistatud kahest viinamarjasordist Cabernet Sauvignon ja Rara Neagra. Cabernet Sauvignon on laialdaselt tuntud, küll aga Rara Neagra näol on tegemist küllaltki vähe tuntud sordiga. Rara Neagra on punane viinamari, mille päritolu jääb Moldova ja Rumeenia piirialadele. Selle sordi nimi tähendab tõlkes “Haruldane Must”. Selle sordi veini iseloomustavad sügavad värvid ja rikkad maitseomadused. Rara Neagra vein on sageli täidlane, tanniiniderikas ja omab intensiivset puuviljasust. Lisaks võib tunda vürtsikaid noote, mis lisavad veinile komplekssust. Selle sordi veine hinnatakse nende unikaalse maitse ja võimekuse eest sobituda erinevate roogadega.

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet pärineb Moldova veinimajast IM Vinaria Bostavan SRL, mis on tuntud kvaliteetsete Moldova veinide poolest. Veinimaja asutati 1993. aastal ning on kogunud kuulsust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Vinaria Bostavan on pühendunud traditsiooniliste Moldova viinamarjasortide kasvatamisele ja nende kasutamisele kõrgkvaliteediliste veinide valmistamisel. Ettevõte omab mitmeid viinamarjaistandusi erinevates Moldova piirkondades, mis võimaldab neil kasvatada erinevaid sorte ja luua mitmekülgseid maitseprofiile. IM Vinaria Bostavan SRL järgib kaasaegseid tootmisstandardeid ja keskkonnasõbralikke praktikaid ning nende pikaajaline kogemus ja kirg on teinud neist tõelise liidri Moldova veinimaastikul.

Bostavan Dor Rara Neagra-Cabernet

Vein sobib imeliselt hästi tomatikastmega, pizza, pastaroogade, lasagne, ratatouille ning sealihast valmistatud pajaroogadega. Serveeri kergelt jahutatuna, 15 – 17 ºC, sihvaka kujuga bordeaux´ tüüpi veiniklaasist. Enne serveerimist soovitav dekanteerida. Mõnusat veinielamust!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here