chablis famille brocard

Retseptisahtli kokk juba teab, mis on hea vein. Seekord keerles klaasides Chablis Famille Brocard, mis on ülemaailmselt tuntud Prantsusmaa vein. Kusjuures Chabli veiniregiooni jahe kliima annab meile veine, mis on pigem happelised kui magusad.

chablis famille brocard

Chablis Famille Brocard on värvilt roheka helgiga kahvatukollane. Aroom on peen, mineraalselt värske tsitruselise happesusega. Tunda on kollaseid õunu, heledaid luuvilju, nektariine, merevetikaid koos teokarpidega ja märja kivi ning kriidi lõhna. Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja erksa tsitruselise happega. Tunda kollaseid õunu, virsikuid, tooreid kollaseid ploome ning värskeid nektariine koos sidrunikoore mõrkjusega. Järelmaitse pikk, mineraalne ja elava tsitruselise happega. 

chablis famille brocard

Chablis Famille Brocard on valmistatud Chardonnay viinamarjast, mis on kasvatatud orgaaniliselt ja biodünaamiliselt. 1997 aastast on veinimeistriks Jean Marc poeg Julien, kes on orgaanilise ja biodünaamilise marjakasvatuse pioneer Chablis piirkonnas. Orgaaniline viinamarjakasvatus väldib sünteetiliste keemiliste väetiste, pestitsiidide ja herbitsiidide kasutamist. Selle asemel kasutatakse orgaanilisi väetisi ja bioloogilisi kontrollimeetodeid, et säilitada mullaviljakus ja kontrollida kahjurite populatsiooni. Orgaanilised viinamarjad on sageli maitsvamad. Neis on rikkamaid maitseid ja lõhnu, kuna taimedel lastakse areneda looduslikus tempos.

chablis famille brocard

Jean-Marc Brocard on tuntud Prantsuse veinimaja, mis asub Chablis’ piirkonnas Burgundias, Prantsusmaal. Jean-Marc Brocard asutas oma veinimaja 1973. aastal, olles innustunud Chablis’ ainulaadsest maastikust ja Burgundia piirkonna veinikultuurist. Ta oli üks esimesi veinimeistreid, kes võttis kasutusele orgaanilise ja biodünaamilise põllumajanduse meetodid Chablis’ viinamarjapõldudel. Jean-Marc Brocard’i veinid on tuntud oma puhta ja mineraalse stiili poolest. Need kajastavad selgelt Chablis’ piirkonna ainulaadset terroiri, kus mõjutused lubjakivi mullast ja ookeanilisest kliimast tulevad selgesti esile. Veinide maitseprofiilid võivad varieeruda sõltuvalt põllust ja kasvatamistingimustest, kuid üldiselt on need kuivad, värsked ja elegantse happesusega.

chablis famille brocard

Chablis Famille Brocard sobib perfektselt lõhecarpaccio, austrite, kammkarpide, grillitud valge kala, valgete kastmete, pehmete valgehallituse juustude ja värskete kalaroogadega. Serveeri jahutatult, 8 – 10 ºC, väiksemast sihvaka kujuga bordeaux´ tüüpi veiniklaasist. Enne serveerimist võib aereerida. Nautige!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here