küpsetatud banaanid

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 35 min

 

Koostisained

  • 4 keskmist banaani
  • 4 tl mett
  • 100g purustatud pähkleid
  • 100g vanilje kohupiima
  • 50ml hapukat jogurtit

Valmistamisõpetus

  1. Pese ja kuivata banaanid ning lõika koore keskele ava.
  2. Pane avasse mesi ja pähklipuru.
  3. Aseta banaanid 180 kraadini eelsoojendatud ahju keskele ja küpseta kuskil 20 minutit.
  4. Sega kohupiimapasta ja jogurt, soovi korral võid lisada sidruni- või laimimahla ning riivitud koort.
  5. Serveeri soojalt.

küpsetatud banaanid

küpsetatud banaanid pähklipuruga

Retseptisahtli köögis valmis midagi ennekuulmatut, kui sulle varem banaanid ei meeldinud, siis nüüd on aeg anda neile uus võimalus. Küpsetatud banaanid pähklipuruga viib sõna otseses mõttes keele alla! Need sobivad imeliselt õhtusöögi viimaseks käiguks ning lisaks sellele, et need on imemaitsvad, on neil ka madal kaloraaž.

küpsetatud banaanid

Banaane hakati viljelema juba 5000 aastat tagasi ning arvatavasti Kagu-Aasia piirkondades, sest sealsetes metsades kasvavad banaanid looduslikult. Esimesed teadaanded banaanide viljelemisest pärinevad muistsetest tsivilisatsioonidest nagu Induse kultuur (umbes 2000 eKr). Banaanid jõudsid isegi Ameerikasse küllaltki vara ning selles võib süüdistada Christopher Columbust, kes avastas aastal 1492 Ameerika. 19. sajandil võtsid banaanide leviku maailmas ette mitmed visionäärid ja ettevõtjad, sh Andrew Preston ja Minor Keith, kes asutasid United Fruit Company. Firma mängis olulist rolli banaanide populariseerimisel maailmas. 20. sajandi alguses kujunes välja suur banaani tööstus, mis hõlmas banaanide kasvatamist, transportimist ja turustamist. Tänapäeval on banaan üks enim eksporditud ja tarbitud puuvilju maailmas.

küpsetatud banaanid

Oma küpsetatud banaanid pähklipuruga küpsetasime Apelsinist ostetud ahjuvormis. Erineva suuruse ja kujuga ahjuvorme leiad Apelsini mugavast e-poest ning füüsilistest poodidest Tallinnas (Rocca al Mare keskus, Ülemiste keskus, Kristiine keskus), Tartus (Lõunakeskus) ja Rakveres (Vaala keskus).

küpsetatud banaanid

Küpsetatud banaanid on tõeline hõrgutis, mida nautida peale väsitavat nädalat. Selle valmistamine on lihtne, mugav ja stressivaba. Kusjuures banaanidel on ka mitmeid tervisega seotud eeliseid, nagu kõrge kiudainesisaldus, vitamiinid ja mineraalained. Banaanid on samuti kiire energiaallikas tänu oma kõrgele süsivesikute sisaldusele.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here