Champagne Lanson Black Label Brut

See on lihtsalt imeline! Šampanja on teada tuntud peojook, kuid kas teadsid, et šampanja joomine parandab lühiajalist mälu? Üllataval kombel jah, uuringud näitavad, et šampanjas on teatud sorti proteiini, mis parandab lühimälu. Siinkohal peab mainima, et mulli tuleb tarbida mõistlikes kogustes. Helista oma parimale sõbrale/sõbrannale ning haara Champagne Lanson Black Label Brut.

Champagne Lanson Black Label Brut

Champagne Lanson Black Label Brut on peene tiheda mullijoaga, värvilt roheka alatooniga kahvatukollane. Aroomis elegantselt puuviljane ja tsitruseliselt elav. Tunda on õunapuuõisi, tsitrusvilju, rohelisi õunu, küpseid kollaseid luuvilju ja röstitud seemneleiba. Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt elav, kus on tunda värskeid õunu ja tsitrusvilju, küpseid heledaid luuvilju koos avokaado ja röstitud mandlitega. Järelmaitse on pikk ja kriidiselt mineraalne ning tsitruseliselt elav. Viinamarjad pärinevad erinevatelt Champagne kasvualadelt, baasveini käärib roostevabast terasest vaatides, 5% veinist on arenenud tammevaadis ja 76% veinist pole malolaktiliselt fermenteeritud. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.

Champagne Lanson Black Label Brut

Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.

Champagne Lanson Black Label Brut

Champagne Lanson Black Label Brut on veinimaja Lanson kätetöö, Lanson on üks vanimaid veinimajasid Prantsusmaal. Selle ajalugu ulatub rohkem kui kahe sajandi taha ning see on tuntud oma kvaliteetsete šampanjade poolest, mis on pälvinud tunnustust üle maailma. Veinimaja on alati pühendunud kvaliteetsete toodete loomisele, kasutades parimaid viinamarju ja traditsioonilisi meetodeid. Lanson pöörab suurt tähelepanu kvaliteedikontrollile kogu tootmisprotsessi vältel. Veinimaja kasutab vaid parimaid viinamarju, mis on pärit Grand Cru ja Premier Cru piirkondadest. Kuigi Lanson järgib traditsioonilist lähenemist šampanjatootmisele, ei karda see ka uuendusi ja eksperimenteerimist. Veinimaja on välja töötanud mitmeid uuenduslikke tehnikaid, mis on aidanud parandada nende šampanjade kvaliteeti ja maitseprofiili.

Champagne Lanson Black Label Brut

Champagne Lanson Black Label Brut sobib aperitiiviks, grillitud karploomade, koorikloomadest ja kalast valmistatud eelroogade ning küpsetatud linnulihatoitude kõrvale. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks. Serveeri jahutatult 8 – 10 ℃ väiksemast, sihvaka kujuga Bordeaux-tüüpi veiniklaasist, võib enne serveerimist aereerida ning naudi!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here