Cruffinid

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 15 min

Kokku kuluv aeg: 25 min

Koostisained

  • Pärimitaigent
  • Kaneeli
  • Suhkrut
  • Võid

Valmistamisõpetus

  1. Rulli taigen lahti umbes 20 cm pikkuseks ja 10-15 cm laiaks.
  2. Määri taigen võiga ning raputa peale suhkrut ja kaneeli.
  3. Keera taigen rulli, lõika pikkupidi pooleks ja keera kokku nii, et kihid jääksid ülespoole.
  4. Tõsta vormidesse ja küpseta 180 kraadi juures 15 minutit.

Cruffinid

Cruffinid

Küpsetamine on üks äraütlemata mõnus tegevus. Eriti inspireeriv on, kui leiad midagi uut, mida varem pole teinud. Üheks selliseks nähtuseks on cruffinid. Kuna meile meeldivad muffinid ning croissant’id, siis cruffinid on täitsa loogiline käik. Nimelt see magustoit ühendab need mõlemad küpsetised.

Cruffinid

Kuna cruffinite valmistamise protsess ühendab mõlemad, nii croissanti’id kui ka muffinid, siis oli meil ka vaja sobivaid küpsetusvorme ning ka taignamatti. Meie saime mõlemad asjad Apelsini poest. Valisime välja muffinivormi, sest meil läks tegelikult ju muffinite küpsetamiseks, lihtsalt lõpptulemus näeb välja teistmoodi. Sobiv vorm võiks olla silikoonist, sest see teeb teie elu hiljem palju kergemaks, vähem puhastamist ning cruffinid tulevad ka hõlpsamini vormist välja.

Cruffinid

Me kasutasime suuremate aukudega vormi, kus korraga on võimalik teha 6 cruffinit, kuid kellele meeldivad väiksemad ja numpsikumad cruffinid, siis võite kasutada ka sellist vormi, mis on mõeldud 15 väikese muffini valmistamiseks. Taignamatt on vajalik sobivate taignatükkide mõõtmiseks ja lõikamiseks. Sellise matiga on väga mugav ka tainast rullida. Kui korralikult ja täpselt tainast mõõta, siis tulevad hiljem ka cruffinid ühesuurused ning korrapärase kujuga.

Cruffinid

Meie cruffinid tulid väga pehmed, soojad ning kohevad. Lisaks püsisid saiad väga hästi koos ning kihiline tekstuur nägi väga ahvatlev välja. Meie kasutasime serveerimiseks tuhksuhkrut, kuid väga vabalt võib neid pakkuda ka mõne marjase moosiga. Kui teil kunagi tekib mõte tee või kohvi kõrvale midagi küpsetada, siis meie soovitame kindlasti valmistada ühed maitsvad ning mitmekihilised cruffinid.

Cruffinid

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here