Eestimaine viin

Mis siin salata, eestlastele on viin olnud omaseks joogiks ühel või teisel moel juba aastasadu. Käib ta meil ju kaasas pulmade, matuste ning kõige vahepealsega. Isegi tervist on meil komme sellega parandada. Eestimaine hing ihkab ka kodumaist viina, mida Kochi meistrite poolt meie poelettidele ikka tuleb. Proovisime nende kätetöö järele ning selle tulemuseks oli mitu meeldivat üllatust ja uued lemmikud peolauale.

Karastav Tulivesi

Eestimaine viin

Minu uus lemmik, ütlen kohe ette ära. Juba selle kest ütleb koheselt, et tegu on konkreetse ja korraliku joogiga. Selline „no-nonsense“ kraam. Teele tõi selle puhul hästi välja, et joogil puudub igasugune tehislik lõhn, mida paljude tänapäeva viinade puhul tähele võib panna. Pista vaid mõneks tunniks sügavkülma ning välja võtad sealt ühe tõesti karastava tulivee. Eestimaine viin, mis sobib puhtalt võtmiseks, eriti hästi mõnel peolaual tähtpäeva pidades ühe tummise seaprae ning hapukurgiviilude kõrvale.

Klassikaline Vergi

Eestimaine viin

Samuti üks hea ja puhas eestimaine viin, mis Kerdi sõnul oma olekuga tõstab esile suveõhtuseid meeleolusid mõne hea kokteili seltsis. Kogu valikust ongi tegu ehk kõige tavapärasema viinaga, millega teha algust mõnele põnevale kokteiliõhtule. Natuke ingveriõlut ja laimimahla ning mõni väike lisand ja sellest Vergi Viinast saab kokku segada ühe väärt Moscow Mule-i.

Ürgne Metsamoori Eliksiir

Eestimaine viin

Sellest tervisenapsust oleme me tegelikult ka varem rääkinud, aga teinekord heast asjast niipea küllalt ei saa. Metsamoori Eliksiiri näol on tegemist tervendava nõiajoogiga, mis on kokku segatud kõigest vägevast, mida meie loodusel pakkuda on. Sellest annab väga hästi märku ka napsu eriline maitse. Joogis kasutatud kase, männi ja eriti veel kuuse annid joonistuvad mõnusalt esile ning annavad Eliksiirile maheda hapukuse.

Tänu sellest peegelduvale ürgsele väele sai Metsamoori keelekaste ka Timo lemmikuks. Mis tasub kindlasti märkimist on see, et joogi pakendil tuleb kaasa ka selle lugu – kuidas ja kelle käe läbi on jook alguse saanud ning just see avaldab mulle kõige enam muljet. Väga põnev ja eriline jook, mida sobib kinkida just neile kes Eestit kusagilt kaugelt väisama tulevad.

Ökoloogiliselt puhas maheviin

Eestimaine viin

Alates toorainest ja tootmisprotsessist kuni pakendini välja on see Kochi meistrite kätetöö toodetud just keskkonnale mõeldes. Kõik see puhtus on tunda ka joogi värskes maitses, millele aitavad kaasa kasutatud allikavesi ning hõbefiltreerimine. Neile, kelle jaoks on just mahetootmise toetamine kõige südamelähedasem, on Kochi Organic Vodka üheks väärt valikuks. Seetõttu on tegu sellest valikust ka Teele lemmikuga.

Tänu selle mahedusele on järgmised hommikud kindlasti ka kergemad kui muidu napsutamisega võib kaasneda. Soovitan seda samuti külmana paljalt tarbida, kui teine juba nii puhtana tehtud on, siis oleks patt sinna midagi sisse segada.

Pea piiri ja eelista Eestimaist

Neid vaegusi ja tähtpäevi, mille jaoks üks naps lauale tõsta, tuleb ette ikka ja küll. Nagu näha on, siis valik on piisavalt lai, et pole põhjust miks see ei võiks olla üks Eestimaine viin. Rääkimata sellest, et pudel kohalikku tulivett on üks suurepärane kingitus ka külalistele välismaalt.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here