Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz

Retseptisahtli peakokk Margit on lõpetamas oma sommeljee õpiteekonda ning tema soovitused spetsialiseeruvad alati erinevatel tanniinidel ja lõhnaomadustel. Seekord oli meie klaasides Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz, kusjuures Hardys BIN seeria veinid on pälvinud mitmeid auhindu ja tunnustusi rahvusvahelistel konkurssidel. Väärt vein, mida proovida!

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz on värvilt intensiivne purpurpunane. Aroom on ühtlaselt marjane. Tunda mustsõstraid, tumedaid metsmarju, põldmarju ja tumedaid luuvilju. Maitse on keskmise täidlusega ja marjaselt ümar. Tunda üleküpsenud musti marju, mustsõstraid, tumedaid luuvilju ja veidi magusaid vürtse. Järelmaitse on küpselt marjase tekstuuriga, mida täiendavad pehmed tanniinid. Marjad pärinevad erinevatelt Kagu-Austraalia kasvualadelt. Vein on kääritatud roostevabast terasvaatides ja ei arene tammevaadis. 

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz on valmistatud kahest peamisest viinamarjasordist – Cabernet Sauvignon’ist ja Shiraz’ist. Shiraz on üks maailma kõige tuntumaid ja armastatumaid viinamarjasorte, millel on rikkalik ajalugu ning oluline roll paljudes veinimaades. Shirazi viinamarjasort on pärit Põhja-Iraani mägedest, kus seda tuntakse nimetusega “Syrah”. Shirazi viinapuu on võimas ja vastupidav ning talub erinevaid kliimatingimusi hästi. Viinamarjad ise on väikesed ja mustad, kõrge suhkrusisaldusega, mis annab veinile rikkaliku maitse ja tanniinirikkuse.

 

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz on pärit veinimajast Thomas Hardys & Sons, mis asutati 1853. Aastal Lõuna-Austraalias, Adelaide’is. Ettevõte oli üks esimesi, kes hakkas eksportima Austraalia veine rahvusvaheliselt. Veinimaja on tuntud oma laia valiku veinide poolest, nende repertuaaris leidub nii punaseid kui ka valgeid ning nii sädelevaid kui ka magusaid veine. Nad toodavad ka erinevaid stiile, alates täidlasest ja tanniinirikkast kuni mahlasema ja puuviljasema maitseprofiilini. Thomas Hardys & Sons on oma ajaloolise pärandi ja kõrge kvaliteediga veinidega jäänud üheks Austraalia veinitööstuse eestvedajaks.

 

Hardys BIN 343 Cabernet Shiraz sobib imeliselt pitsade, kergete pastaroogade ja grillitud liharoogadega. Serveeri kergelt jahutatuna, 15 – 17 ºC, sihvaka kujuga bordeaux´ tüüpi veiniklaasist ning naudi.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here