Müslibatoonid

Valmistamisaeg: 10 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 10 h 10 min

Koostisained

 • India pähklid
 • Kreeka pähklid
 • Seemnesegu
 • Riisihelbed
 • Mesi
 • Mõni siirup – meie kasutasime suhkruroosiirupit
 • Kookospiim

Valmistamisõpetus

 1. Tükelda pähklid nii, et ei haki neid liiga väikseks.
 2. Sega kõik koostisosad kokku ja lase natukene seista.
 3. Tõsta lusikaga segu vormidesse.
 4. Pane ööks külmkapi seisma.

Isetehtud müslibatoonid kookospiima ja pähklitega

Viimasel ajal olen palju näinud igal pool igasuguste müslide ja müslibatoonide retsepte ja isuäratavaid pilte. Nii otsustasingi, et teeks ise ka ühed mõnusad müslibatoonid. Rasmusele tundus nende tegemine piisavalt lihtne ja nii otsustas ta tulla vahelduseks kaamera tagant kööki ka ise midagi meisterdama.

Kuidas saada ideaalsete kujudega müslibatoonid ja kuidas üldse teha korraga suurem kogus müslibatoone? Ma ei kahelnud hetkekski, et Apelsinist leian taas sellise toote, millega see võimalik oleks. Ja nii ka läks. Müslibatoonide vorm on silikoonist ja mitmekorruseline. Silikonist vormist saab batoone hõlpsasti kätte ning seda vormi võib sügavkülmutada. Kuna kihte on mitu, siis saab teha korraga palju batoone.

Rasmus hõiskas enne õhtut, sest tegelikult ei olnudki nende valmistamine nii lihtne midagi. Oluline on, et vedelikku ei pandaks liiga palju, mida Rasmus just tegi ja seega tulid tema müslibatoonid veidi liiga pehmed. Siirupi lisamine on just oluline sellepärast, et see mass omavahel kokku haakuks ja koost ei laguneks. Samas maitse oli neil ülimalt hea! Ja peabki olema, sest müslibatoonid koosnevad erinevatest pähklitest, kookospiimast, riisihelvestest ja seemnetest. Seega tegemist on väga tervislikke ja ka palju energiat andvate müslibatoonidega. Müslibatoonide sisse võib panna ka teisi pähkleid, kuivatatud marju või puuvilju, erinevaid pähklilaaste, kookoshelbeid jms. Kui vormid on täidetud, siis tuleb lasta terve öö neil külmuda külmkapis. Ja valmis ongi need superhead vahepalad!

Vaata veel snäkkide retsepte!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here