Vein

Armumisest sünnivad imelised asjad. Isegi veinikojad saavad nii alguse. Nii juhtus ka 1996. aastal, kui Briti abielupaar armus Uus-Meremaasse, kui nad ümber maailma purjetasid. Nad istutasid Marlborough’sse Sauvignon Blanci viinapuud ning kasutasid oma kodu ehitamiseks kohalikku mulda, sellest ka nimetus ‘’Mud House’’. Kaks aastakümmet hiljem on Mud House suhteliselt suur kvaliteetsete veinide tootja ja eksportija. Sellise saamislooga veinikojast tuligi meieni valge vein, millel nimeks Mud House Pinot Gris.

Vein

Nagu eelnevalt öeldud, siis antud valge vein tuleb meile Uus-Meremaalt Waipara Valley Lõuna-saare piirkonnast ning valmistamiseks on kasutatud 100% Pinot Gris viinamarja. See on hele viinamarjasort, mis on saadud muteerumise teel tumedast Pinot Noir viinamarjast.

Aastakäiguks on märgitud 2014, mis oli väga hea aastakäik just Malborough viinamarjadele. Valge vein ise on keskmisest täidlasem ja jõulise iseloomuga. Värvilt küps ja sügavalt kuldkollane. Aroom on tihe ja puuviljane. Tunda on kuivatatud õunakoort ning heledaid luuvilju, mille lõppakord on mõnusalt ürdine. Aroomis avaldub täidlane ja tsitruseline happesus koos kerge suitsususe nüansiga.

Vein

Maitse on täidlane ja üleküpselt puuviljane, jõulise struktuurse happesusega. Tunda on küdooniat, heledaid kuivatatud luuvilju, apelsinikoore mõrkjust ja greipfruuti. Järelmaitse on mõnusalt pikk ja puuviljaselt kreemijas ning ürdine. Mud House Pinot Gris valge vein kääritatakse vanades tammevaatides ning hoitakse 3 kuud sur-lie meetodil ehk arendamine toimub tammevaadis pärmsettel.

Vein

Toitudest sobib Pinot Gris valge vein tugevate rasvaste kalaroogadega nagu röstitud lõhe ja tuunikala. Lisaks sobib väga hästi ka näiteks suitsulesta või teiste suitsutatud kalade kõrvale nautimiseks. Kellele kalatoidud mokka mööda ei ole, siis Pinot Gris sobib ka hästi linnulihast toitude ja valgehallitusjuustudega.

Serveerida tuleks veini kindlasti jahutatult (9-11 °C) ning bordeaux’ tüüpi veiniklaasidest.

Vein

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here