kanamaksapasteet

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 25 min

 

Koostisained

6-8le

  • 500g kanamaksa
  • 1 väiksem sibul
  • 1 küüslauguküüs
  • 1 loorberileht
  • 0,5 tl tüümiani
  • 120g vett
  • 170g toasooja võid + 100 g sulatatud võid
  • 2-4 spl konjakit
  • soola ja pipart
  • serveerimiseks röstsaia

Valmistamisõpetus

  1. Pane keskmise suurusega potti maks, tükeldatud sibul, küüslauk, loorber, tüümian ning sool ja pipar.
  2. Vala peale vesi ja lase keema. Keeda umbes 3 minutit. Maks peab olema seest roosa.
  3. Mikserda segu ning lisa 2 supilusika kaupa 170g toasooja võid.
  4. Mikserda kuniks segu on ühtlane ja siidjas ning lisa soovitud kogus konjakit. Vajadusel lisa soola ja pipart.
  5. Sulata 100g võid nii, et piim ei eralduks.
  6. Pane pasteet serveerimisnõudesse ja vala peale sulavõi, siis ei kuiva pasteedi pind ära.
  7. Lase pasteedil külmikus taheneda. 
  8. Serveeri röstsaiaga.

kanamaksapasteet

Kanamaksapate konjakiga

Pasteedil on kindel koht meie südames, selle kreemjas tekstuur ja maitse teevad sellest võrratu valiku. Tihtipeale jäävad käsitöö pasteedid kaubanduses müüdavate variantide varju. Ometi on pasteedi valmistamine kodus lihtsam, kui oskad arvata. Retseptisahtli peakokk Margit on öelnud: “Kui sa ükskord proovid ise pasteeti valmistada, ei taha sa enam kunagi minna tagasi poeversioonile.” Seetõttu valmis Retseptisahtli köögis imemaitsev kanamaksapate konjakiga.

kanamaksapasteet

Pasteedi ajalugu ulatub sadade aastate taha, esimesed tõendid pasteedi valmistamisest pärinevad Vanast-Egiptusest ja Roomast. Esimesed pasteedid valmistati hakklihast, rasvast ja vürtsidest ning neid serveeriti tavaliselt leiva või saia peal. Keskajal levis pasteedi valmistamine üle kogu Euroopa ning see sai populaarseks hõrgutiseks aristokraatide ja peenema maitsega inimeste seas. 17. sajandil kujunes Prantsusmaal välja oma pasteedi kultuur, kasutama hakati peenemaid koostisaineid nagu ulukiliha, metssiga või faasan. Pasteedi valmistamine muutus kunstiks, kus peakokad püüdsid üksteist ületada aina enam keerukamate retseptidega. 20. sajandil sai pasteedi valmistamine laiemalt levida tänu kokanduskoolide ja restoranide levikule ning pasteet muutus kaubanduslikuks tooteks ja ilmus esimest korda ka valmiskujul poelettidel.

kanamaksapasteet

Kasutasime oma kanamaksapate retseptis Cityalkost ostetud konjakit, mis andis pasteedile rikkaliku maitse ja aroomi. Konjak annab pasteedile sügavama maitse ja lisab sellele mõnusa soojendava nüanssi.

kanamaksapasteet

Kanamaksapate on toitainerikas hõrgutis, mis lisaks imelistele maitseelamustele, pakub mitmeid tervisele kasulikke omadusi. See on hea valguallikas, sisaldab rikkalikult vitamiine ja mineraale. A-vitamiini rikkus toetab hea nägemise säilitamist. Samuti tugevdab see immuunsüsteemi, kaitstes keha haiguste vastu. Retsept sobib imeliselt nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusöögiks ning samuti ka pidulikematele laudadele, näiteks jõululauale.

 

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here