Karamellijäätis

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 4 h 15 min

Koostisained

  • 2 muna
  • 200 ml vahukoort
  • 1 purk karamelli kondenspiima
  • Küpsised

Valmistamisõpetus

  1. Vahusta munavalga ja munakollane eraldi.
  2. Vahusta vahukoor kergelt vahtu ning sega karamelli kondenspiimaga.
  3. Lisa munakollane ja viimasena ettevaatlikult munavalge. NB: munavalget mitte väga segada, sest muidu kaob kohevus ära.
  4. Tõsta segu vormi ning pane vähemalt 4 h sügavkülma.
  5. Serveerimisel lisa purustatud küpsiseid.

Karamellijäätis

Karamellijäätis

Kõigile ju meeldib ise süüa teha. Iseasi, kas selleks ka alati aega leidub. Mõnikord on ajaga nii, et seda tuleb lihtsalt endale võtta. Võtad aega nende asjade jaoks, mis sulle tõesti rõõmu valmistavad. Kui ise seda ei tee, siis keegi teine seda sulle pakkuma ka naljalt ei tule. Võtsime ühel päeval enda jaoks aega ning kasutasime seda väga otstarbekalt. Tegime seekord ise jäätist, täpsemalt valmis meil enda tehtud karamellijäätis.

Karamellijäätis

Miks just karamellijäätis? Mõtlesime tükk aega, et mis võiksid olla kolm kõige populaarsemat jäätist meie jaoks? Saime tulemuseks, et vaniljejäätis on kindlasti number üks ja šokolaadijäätis saab teise koha. Kolmandale kohale platseeruski meil karamellijäätis. Kuna karamellijäätise valmistamine tundus meile suurem väljakutse, siis selle valmistamise me ette võtsimegi.

Karamellijäätis

Meil oli vaja poest kahte asja. Seadsime sammud Apelsini poodi ning saime sealt jäätisekulbi ning paraja suurusega jäätisenõu. Jäätisekulpi oli vaja selleks, et pärast oleks mugav jäätist tõsta ja serveerida. Jäätisenõu on samuti väga tähtis, sest sellega saime panna jäätise külmkappi tahenema. Jäätisenõuks sobib igasugune kõrgete äärtega vorm, mis on piisavalt tugev, et pärast jäätisekulbiga kraapimisele vastu peaks.

Karamellijäätis

Aeg, mis kulutatud jäätise valmistamiseks ei ole raisatud aeg. Keegi raudselt on kunagi nii öelnud, sest meil täpselt selline tunne oligi, kui olime jäätise valmis saanud. Me ei valeta, kui ütleme, et süües tundus see üks maailma parimaid jäätiseid. Mõnusalt pehme ning sametine. Karamellijäätis oli täpselt parajalt magus ning serveerimiseks kasutatud küpsised sobisid jäätisega suurepäraselt.

Vaata ka meie piparkoogimaitselise jäätise retsepti!

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here