Köögiviljapitsa

Valmistamisaeg: 20 min

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 40 min

Koostisained

Valmistamisõpetus

  1. Tõsta Härmavilja Kodune pärmitaigen sügavkülmast külmkappi sulama.
  2. Raputa tööpinnale jahu ja rulli taigen õhukeseks.
  3. Määri taignale tomatipasta ja raputa peale soola ning pipart.
  4. Kalla peale külmutatud Härmavilja panniroog köögiviljad.
  5. Kata pitsa riivjuustuga ja lisa pitsamaitseainet.
  6. Tõsta pitsa ahju 180 kraadi juures 15-20 minutiks.

Köögiviljapitsa

Köögiviljapitsa

Enne, kui kõiksugu pitsarestoranid meie tänavatel tavaliseks nähtuseks said tuli korraliku pitsa saamiseks see ise valmis küpsetada. Just seda tegin ka mina väiksena, koos emaga vorpisime valmis taina ning tegime ka erinevaid katteid ja kastmeid kõigile peale. Lõpptulemuseks üks isuäratav isetehtu, mis päris pikaks ajaks sundis mind teistes pitsades pettuma. Ühe nendest emaga koos tehtud saavutustest millele ma Härmavilja abiga pisut omapära olen juurde lisanud on ka tänaseks teemaks – suvine köögiviljapitsa.

Köögiviljapitsa

Pitsa on olemuselt ju üks lihtne asi – latakas tainast millele on kõiksugu paremat peale laotud, seltsis läbi küpsetatud ja moe pärast ka hiljem mõne maitse või värskega üle kaetud. Juba tuhandeid aastaid on inimesed selle hõrgutava leiutise saatel oma sõpradega aega veetnud, kuid tänapäevase kuju sai pitsa omale 18. sajandil. Napoli kokad otsustasid kohalikule lapikleivale, focaccia-le tomatit lisada ja sellest saigi alguse tänase lääne toidukultuuri lahutamatu osa. Muide, pitsa levikule andis hoogu selline vahva sündmus maailma ajaloos nagu Teine Maailmasõda – Itaaliasse paigutatud liitlassõdurid kiindusid toitu nii väga, et vedasid selle üle Euroopa ning isegi üle Atlandi laiali.

Köögiviljapitsa, nagu nimigi ütleb, on üsna köögiviljane ja lihtne roog, mille tegemisel võid võtta appi ka pere väiksemad, sest kõige keerulisem osa siinjuures on taina rullimine. Pitsapõhjaks oli mul Härmavilja Kodune Pärmitaigen mille ma ühtlaselt lapikuks rullisin, nõnda et see mu ahjuplaadile hästi ära mahuks. Katsin taina tomatipastaga, soovi korral võib ka ketšupit kasutada ning selle kõige peale köögiviljasegu Härmavilja Panniroa näol. Pisut maitseid peale ning kõik see sai, nagu ühele korralikule pitsale kombeks, kaetud riivjuustuga ja ahju ta läkski. Välja võttes lisasin maitserohelist ning värskeid tomateid ja minu kerge köögiviljapitsa oligi valmis.

Köögiviljapitsa

Omaenda väikeste kätekestega tehtud mõnusalt suvine köögiviljapitsa maitseb päris hea. Mis kõige toredam, tänu Härmavilja tainale ja Panniroale on seda ka tohutult kerge teha. Võtke mõni väiksem appi või tehke päris üksi – siis saab pärast lauakaaslaste ees uhkeldades tõde väänata, et ka tainas ja köögiviljad algusest peale enda tehtud ning nautige natukest lõunamaist siia suve lõppu.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here