moosipirukad

Küpsetamise aeg: 10 min

Valmistamisaeg: 10 min

Kokku kuluv aeg: 20 min

Koostisained

 • 1 pakk Pärmi-lehttaigent
 • 100g marjamoosi
 • 1 pakk maitsestatud magusat toorjuustu (nt vanilla)
 • Tuhksuhkrut

Valmistamisõpetus

 1. Eelsoojenda ahi 180 kraadini.
 2. Tõsta lehttaigen sulama.
 3. Rulli lehttaigen lahti ja lõika vormidega ümmargused ringid.
 4. Selleks, et täidis välja ei voolaks võib teha taigna siseringi väiksed sälgud.
 5. Määri peale toorjuustu ja tõsta teelusikaga moosi.
 6. Tõsta lehttaigna pirukad ahju 180 kraadi juures 10-12 minutiks või kuni on ilusad kuldpruunid.
 7. Lase jahtuda ja raputa peale tuhksuhkrut.

moosipirukad

Lahtised moosipirukad

Mis teeb ühe piruka selliseks, et seda on kohe vaja saada. Eks ikka maitsev ning magus sisu. Meil oli selline tuju, et tahame kohe kiiresti saada moosipirukat. Neid on mõnus tee või kohvi kõrvale süüa ning kui üle jääb, siis ka sõpradele pakkuda. Moosipirukad on väga maitsvad, kuid nende põhiline pluss ehk sisu jääb taignaga varjatuks. Otsustasimegi sellepärast valmistada lahtised moosipirukad, siis saavad kohe kõik peale vaadates aru, et millega tegu. Kas on tegu soolaste või magusate pirukatega.

moosipirukad

Pirukate jaoks on vaja küpsisevorme. Jah, te lugesite õigesti. Küpsisevormid on sellised asjad, et nendega saab palju põnevat ette võtta ning need sobivad veel mitmeks muuks asjaks. Näiteks lahtiste pirukate valmistamiseks. Meie kasutasime selliseid ümmargusi paraja suurusega küpsisevorme. Meie saime enda vormid Apelsini poest. Sellised ilusad ümmargused ja erkrohelised. Lisaks veel kolmes erinevas suuruses. Küpsisevormidega on ülimugav taignast paraja suurusega sõõre välja lõigata. Vajutad peale ning silmapilguga ongi sobiv ring olemas.

moosipirukad

Moosipirukad tulid meil väga ilusad ning nunnud. Serveerimisel kasutasime veel põldmarju ja vaarikaid. Kõige peale puistasime veel tuhksuhkrut. Selliste lahtiste pirukate küpsetamine meeldib kindlasti ka lastele. Võimalik, et küpsetamine on just see, mis paneb neid kokkamise vastu huvi tundma. Välimuselt olid moosipirukad kui väikesed kohupiimakorbid. Igatahes selliseid armsaid pirukaid võib alati teha, kui tuju peale tuleb. Küpsetamine tõstab tuju ning täidab toad isuäratava värske saia lõhnaga.

moosipirukad

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here