Lihapallid

Valmistamisaeg: 15 min

Küpsetamise aeg: 5 min

Kokku kuluv aeg: 20 min

Koostisained

 • Kikase Kalkunilihapallid
 • Riis
 • 4 spl ketšupit
 • 2-3 spl Hoisini kastet
 • 1 spl mett
 • sool
 • pipar
 • Salatilehed

Valmistamisõpetus

 1. Pane riis vähese soolaga keema.
 2. Vala pannile 4 spl ketšupit, 2-3 spl Hoisini kastet, 1 spl mett ning maitsesta soola ja pipraga.
 3. Kuumuta kastet pannil kuni koostisained on ilusti segunenud.
 4. Lisa kastmele Kikase Kalkunilihapallid ja sega.
 5. Serveeri riis ja tõsta sinna peale BBQ-kastmes lihapallid.
 6. Lisada võib ka salatilehti.

Lihapallid

Lihapallid kalkunilihast BBQ-kastmes

Oktoobri lõpus käisime Retseptisahtli tiimiga toidumessil, mida korraldatakse igal aastal ja kus saab proovida head ja paremat ning tutvuda uute ja põnevate toodetega. Meie Instagrami jälgijad võisid näha ka mõnda otselülitust messilt:). Margit ostis nagu alati kotitäie põnevat kraami kaasa, sest seal tõesti pakuti häid tooteid, mida poes polnud enne kohanud.

LihapallidMessil ringi jalutades hüppasime Kikase boksist läbi, kus saime proovida nende tõeliselt maitsvaid Kalkunilihapalle. Seal tuli Margitil kohe mõte, et võiksime nendest ka meie blogisse ühe lihtsa retsepti teha. Teele oli juba ammu mõelnud, et võiks ise BBQ-kastet valmistada, sest selle tegemine on tegelikult päris lihtne ja ei võta kaua aega. Vaja läheb ainult ketšupit, Hoisini kastet, mett ning natuke soola ja pipart. Need on vaja lihtsalt pannil kuumutades kokku segada ja kaste ongi valmis. Peaaegu sama lihtne kui BBQ- kastme poest ostmine.

LihapallidKes ei ole enne kuulnud Hoisini kastmest, siis tegemist on tüüpilise Lõuna-Hiina vürtsikastmega, mida kasutatakse vokiroogades ja liha marineerimisel. Kikase Kalkunilihapallid tuleb kastme hulka segada ja lasta neil soojeneda. Kalkunilihapallid on väga maitsvad ja neid võib vabalt ka niisama külmalt süüa. Üheks heaks nipiks on Kalkunilihapallide kõrvale teha dipikaste ja siis neid külalistele snäkina pakkuda.

Serveerimisel ei saa me üle ega ümber Gastrolinkis. Nende veebilehel oleme nende mõne kuu vältel päris palju aega veetnud, sest sealt leiab tõesti igasugu lahedaid asju.

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here