cava

Hispaanias paistab alati päike, mööda rannikut laiuvad liivarannad ning õhk on suviselt soe. Inimesed veedavad enamuse ajast päikese käes peesitades ning naudivad kõrvale klaasikese või paar, peene mulliga cavat. Cava on methode traditionell ehk toodetud champagne methodil. Heal lapsel on mitu nime ning väga headel cava’del on pikad nimed. Meie kätte sattus cava, millel nimeks Bodegas Murviedro Luna de Murviedro Organic Brut Rose. Tegu on väga hea Hispaania vahuveiniga ning kohe kuulete, miks see nii hea siis on.

cava

Nagu eelnevalt öeldud, siis cava päritolumaaks on Hispaania, täpsemalt Utiel-Requena Do, mis on vahemerelise kliimaga Hispaania veinipiirkond. Valmistamisel on kasutatud 100% Garnacha Tinta viinamarja, mis on ka enim kasvatud tume marjasort Hispaanias.

Kohe pokaali valades on märgata, et vein on peene tiheda mullijaoga ning värvilt intensiivselt lõheroosa. Cava aroom on marjane ja elav, tunda on värskeid vaarikaid, metsmaasikaid ja veidi mõrkjaid punaseid metsamarju. Meile tuttavad pohl ja jõhvikas on kenasti aroomis eristatavad. Aroomi lõppu lisandub veel granadilli ja viigimarju ning torkavat mineraalsust koos punase õuna koore ja pihlakamarjadega. Nii, et aroomibukett on sellel cava’l ikka väga kirev ja rikkalik.

cava

Maitse on täidlaselt marjane ja ümar, kus tunda värskeid kirsse, magusaid vaarikaid ja maasikaid ning veidi ka mõrkjaid pihlakamarju. Tähele tuleb ka panna, et viinamarjad on korjatud lubjakivise-savise pinnasega põldudelt ning need on kasvatatud jälgides rangelt orgaanilise veini valmistamise põhimõtteid.

cava

Cava sobib suurepäraselt aperatiiviks ning ka toitude juurde. Toitudest soovitaks grillitud mereande ja kalast valmistatud eelroogasid ning ka sushit. Lisaks sobib antud cava väga hästi ka linnuliha ja pehmete juustudega. Kui serveerida, siis ikka jahutatult, nii umbes 6-8 °C juures.

Kui soovite kerget, värsket ja marjase iseloomuga kuiva vahuveini, siis Bodegas Murviedro Luna de Murviedro Organic Brut Rose on ainuõige valik.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

cava

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here