Pasta-juustumuffin

Valmistamisaeg: 1 h

Küpsetamise aeg: 20 min

Kokku kuluv aeg: 1 h 20 min

Koostisained

24tk

 • 1 karp Valio Viola sulajuustu
 • 250 g spagette
 • 3 L suuruses muna
 • 200 ml kohvikoort
 • 100 g riivitud Forte juustu ja umbes 20 g peale raputamiseks
 • 250 g suitsusinki või peekonit
 • sool
 • pipar

Kreemi koostisained

Valmistamisõpetus

 1. Keeda pasta al dente.
 2. Pese ja kurna ning aseta oliiviõliga määritud muffinipõhja.
 3. Sega kausis kokku ülejäänud koostisosad ja vala pastale.
 4. Eelkuumuta ahi 200 kraadini.
 5. Pane ahju 15-20 minutiks või kuni muffin on kuldpruun.
 6. Lase muffinitel jahtuda toasoojaks, muidu sulab kuumal muffinil kreem ära.
 7. Kreemi valmistamiseks vahusta kõigepealt vahukoor tugevaks.
 8. Lisa üridsegu, sulatatud juust, laimimahl ja -koor ning sega, kuni on tugev vormi hoidev kreem.
 9. Kaunista muffin maitserohelisega nt tüümian.

pasta-juustumuffin

Pasta-juustumuffin

Ma pole oma elu jooksul kohanud mitte ühte inimest ka, kelle suust oleks kõlanud: „Mulle ei meeldi muffinid.“ Ja kuidas keegi saakski seda öelda – nende nimi on juba niivõrd tore. Loomulikult ei pruugi kõigile hirmsal moel maitseda magusad muffinid, aga kuidas oleks ühe hõrgutava pasta-juustumuffiniga? Ühed sellised täna teemegi, peale ka hõrgutav kreem Valio Violast, mis garanteerib ühe ’keele allaviimise’.

pasta-juustumuffin

Uue Maailma kingitus

Tõepoolest – nagu me neid tänasel päeval teame, pole üldsegi nii euroopalikud kui me seda võiksime arvata. Nimelt olid just jänkid need, kes 19. sajandil tänapäevaseid muffineid tegema hakkasid. Algupärane inglise muffini retsept segati mõnusalt kerkima ning nii jõudsimegi toidumaailmas uude ajastusse – sama oluline hüpe nagu oli ühel hetkel lauatelefoni juhtmest interneti kätte saamine. Nagu ikka, julgesid paljud kokad selle üllitisega pisut ringi mängida ning tänu sellele võime me praegu nautida suurt valikut erinevaid maitseid, mille seas on ka meie tänane pala – pasta-juustumuffin.

pasta-juustumuffin

Käkitegu

Nagu ikka pastaroogade puhul, panin esimese asjana pasta keema. Siin tuleks jälgida, et pasta jääks al dente ehk hambale kerget vastupanu osutavaks. Nii ei jää muffin liiga pehme. Sel ajal, kui pasta valmis, määrisin muffinipõhja oliiviõliga – muidu jääb ju kõik sinna kinni. Keetsin pastat kuni test-ampsud lubasid sellelt vee ära kurnata ning jaotasin selle muffini vormide vahel ühtlaselt välja.

Seejärel panin ahju sooja – keerasin nupu 200 kraadi peale ning siis segasin kokku kõik ülejäänud koostisosad, mis muffinitele sekka peaks minema. Nüüd sain kogu kupatuse ahju pista – nii umbes 15-20 minutiks või kuni need pisikesed koogikesed olid omale kuldpruuni jume saanud. Võtsin vormi ahjust välja ning jätsin need jahtuma ning asusin kreemi kallale.

pasta-juustumuffinid

Kreem on lihtne, kuid selle teeb eriliseks just Valio Viola sulatatud juustu hõrk ja suus sulav maitse. Viola puhul on veel märkimisväärne ka see kuivõrd mitmekülgselt see kasutatav on – lisaks dipikasmetele ja leivale määrimisele saab sellest teha mõnusa kreemi ühele pasta-juustumuffinile. Tagatipuks on tegu veel ka kodumaise kraamiga, mis just Võrus parimate juustumeistrite käe all valmib.

Kreemi alustasin vahukoorega – vahustasin kuni see sai parasjagu tugev ning seejärel lisasin sinna kõik muu vajaliku, sh ka Valio sulatatud juustu. Segasin koostisosad vormi hoidvaks kreemiks ja lõpuks sai pasta-juustumuffin omale ühe vahva kreemimütsi (veendu, et see oleks maha jahtunud, muidu sulab kreem peal ära).

pasta-juustumuffinid

Juustusõprade lemmik

Pasta-juustumuffin sobib suurepäraselt eelroaks mõnele üritusele – seda on mugav süüa, kuid sama pole tegu just kuigi raske toiduga. Samuti, kuna tegu on siinkohal käepärase versiooniga klassikalisest mac&cheese-ist, läheb see hästi peale lastele ja lapsemeelsetele. Mitmekülgselt vahva pala, mille teeb veel erilisemaks Valio Viola sulatatud juustuga kreem.

pasta-juustumuffin

Kes tunnevad, et sellest eelroast ei piisanud, et juustunälg ära rahuldada, neile on Valiol tootevalikus veel nii mõndagi põnevust tekitavat. Kõvadest juustudest väärivad kindlasti mainimist Forte seeria itaaliapärased juustud Classico ning Superiore. Mina olen just eelkõige kõvade juustude sõber ning juba pikemat aega söön juustuisu täis just nendest. Lisaks on valikus ka palju juustusnäkke – mõnusalt maitsestatud Atleet Snack seeria juustud, mille seast võivad vürtsika sõbrad omale valida näiteks tšilliseid või siis BBQ maitselisi juustukuubikuid. Hallitusjuustudest panime lauale kaks erinevat juustu, milleks olid Baieri sini-valgehallitusjuust ja Aura sinihallitusjuust.

pasta-juustumuffin

Säkid ei piirdu aga vaid nendega – Valio on oma meistritel lasknud välja töötada Cheese Pop-i ehk pisut popkorni meenutavad juustukrõpsud, mida võid nautida mõne hea veini kõrvale või hoopis lisada neid põneval moel oma roogade sisse.

Vaata ka meie naistepäeva postitust ja videot!

pasta-juustumuffin

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here