pina colada jäätisekokteil

Valmistamisaeg: 5 min

Küpsetamise aeg: 0 min

Kokku kuluv aeg: 5 min

Koostisained

4-le

  • 1 pakk Härmavilja smuutisegu Heraklese vägi
  • 400 ml Balbiino Classic kookose-koorejäätist kookoshelvestega
  • 50 ml kookospiima
  • kaunistuseks kookoshelbeid
  • 1 küpse banaan (kellele meeldib magusam kokteil)

Valmistamisõpetus

  1. Vala Härmavilja smuutisegu Heraklese vägi blenderisse ja lisa kookospiim.
  2. Seejärel lisa blenderisse Balbiino Classic kookose-koorejäätist kookoshelvestega.
  3. Blenderda ühtlaseks seguks.
  4. Serveeri sobivas klaasis ja kaunista kookoshelvestega.

pina colada jäätisekokteil

Pina colada jäätisekokteil

Esiteks, kui seda pealkirja lugedes hakkas teil peas kummitama Rupert Holmesi legendaarne lauluke – pole tänu väärt! Kui ei hakanud, siis otsige see üles ning keerake kõlarid 11 peale, kuna lool on retsepti juures oluline emotsionaalne roll.

Pina colada jäätisekokteil on muidugi pisut teine asi, kui see, millest lauluke räägib, aga vähemalt sama hea. Elu teeb meil täna lihtsaks Härmavilja smuutisegu Heraklese vägi ning Balbiino kookose-koorejäätis, tänu millele valmib see kokteil rutem kui eelmainitud laulukesel õnnestub end lõpule mängida.

pina colada jäätisekokteil

Härmavilja smuutisegud on mulle üheks väga suureks lemmikuks saanud – pole mingit jändamist puuviljade tükeldamisega, kalla vaid koos muu vajalikuga blenderisse ning värsketest viljadest smuuti ongi valmis. Heraklese segu sisaldab endas banaani, ananassi ja mango tükke ning lisaks on seal ka spinatit – selle viimase tõttu ongi meie pina colada jäätisekokteil lahedalt roheka värvusega.

pina colada jäätisekokteil

Just ananassi järgi ongi retsept oma nime saanud – piña colada ehk kurnatud ananass viitab värskelt pressitud ja kurnatud ananassimahlale. Jook pärineb Puerto Ricost, kus üks legendaarne piraat väidetavalt seda oma meeskonnale moraali tõstmiseks pakkus. Pärast tema surma kadunuks jäänud retsepti keeras sadakond aastat hiljem uuesti kokku sealkandis asunud hotellis tegutsenud baarmen. Nüüdseks üle maailma tuntuks saanud kokteilist on tehtud mitmeid variatsioone ning üheks neist on ka meie pina colada jäätisekokteil.

pina colada jäätisekokteil

Jäätiseks kasutasin Balbiino Classic kookose-koorejäätist kookoshelvestega – sobis teine suurepäraselt siia retsepti, sest kookos on selles retseptis väga tähtsal kohal. Balbiino on üleüldse oma koorejäätised kuidagi väga mõnusaks rihtinud ning julgen neid alati oma retseptidesse lisada. Kui teil kokteiliks tuju pole, siis piisab ka sellest, kui kallate kausitäie jäätist selle smuutiseguga üle ning naudite saadud komplekti oma lemmikseebika saatel. Pole võimalik kaotada.

pina colada jäätisekokteil

Kui teil on isu millekski muuks, kui seda on piña colada jäätisekokteil, siis Heraklese seguga võib teha ka traditsioonilist piña colada kokteili (alkoholiga või ilma), katta sellega hommikune puder või meie retseptist jäätist välja jättes segada kokku üks väheste kaloritega hõrgutav smuuti.

pina colada jäätisekokteil

JÄTA OMA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here